Вони стають «легкою наживою», бо, як правило, не оснащені надійною системою захисту. У таких автівках, не прикладаючи великих зусиль, легко можна відчинити двері. Та й замки запалення не складні за конструкцією. Стаючи «незаконним власником» вище згаданих транспортних засобів зловмисники їх одразу розкомплектовують і реалізовують запчастини. Що не продали - здають на металобрухт.
Найчастіше викрадачі діють під покровом ночі, у період з 1-ої до 4-ої години. Розшукати викрадене авто – завдання не просте, адже на місці злочину не залишається майже ніяких речових доказів. Так само важко знайти і свідків події. Тому, будьте обачні та спостерігайте за оточуючими, які часто «крутяться» біля вашого транспортного засобу.
Є декілька простих правил, дотримуючись яких Ваш автомобіль буде в безпеці:
Болючим також залишається й питання дорожньо-транспортних пригод, місце скоєння яких водії залишають. Найтяжчим порушенням Правил дорожнього руху, що може перекваліфікуватися у скоєння злочину, було і є ненадання потерпілому в автопригоді допомоги та залишення керманичем місця ДТП.
Тож, закликаємо водіїв не порушувати законодавства, а громадян, які випадково стали свідками дорожньо-транспортної пригоди, запам’ятовувати державні номерні знаки автомобілів-учасників, обставини ДТП та повідомляти їх до міліції на номер 102. Це дасть можливість правоохоронцям у короткий термін часу розшукати автомобіль та затримати й притягнути до відповідальності водія-порушника.