Архів

Друк

Минулого року в Полтаві було викрадено 22 транспортних засоби, 10 з яких не знайшли

Великою популярністю у злодіїв користуються автомобілі таких марок: «Москвич», «ВАЗ-2105», «ВАЗ-2106», «ВАЗ-2107», «ВАЗ-2110».

Вони стають «легкою наживою», бо, як правило, не оснащені надійною системою захисту. У таких автівках, не прикладаючи великих зусиль, легко можна відчинити двері. Та й замки запалення не складні за конструкцією. Стаючи «незаконним власником» вище згаданих транспортних засобів зловмисники їх одразу розкомплектовують і реалізовують запчастини. Що не продали - здають на металобрухт.

Найчастіше викрадачі діють під покровом ночі, у період з 1-ої до 4-ої години. Розшукати викрадене авто – завдання не просте, адже на місці злочину не залишається майже ніяких речових доказів. Так само важко знайти і свідків події. Тому, будьте обачні та спостерігайте за оточуючими, які часто «крутяться» біля вашого транспортного засобу.

Є декілька простих правил, дотримуючись яких Ваш автомобіль буде в безпеці:

  • зберігайте автомототранспорт тільки на стоянках, що охороняються, або в гаражах;
  • не залишайте транспорт без нагляду, особливо в нічний час під під’їздами будинків;
  • ніколи не залишайте в автомобілях, особливо на видних місцях, документи, цінні речі, бо це приваблює увагу злочинців;
  • обладнайте автомобіль пристроями проти викрадення та завжди, залишаючи машину на хвилину, встановлюйте всі електромеханічні пристрої охорони;
  • для перестрахування електронних пристроїв додатково користуйтеся мультилоками (фізичне блокування коробки передач);
  • застрахуйте автівку.

Болючим також залишається й питання дорожньо-транспортних пригод, місце скоєння яких водії залишають. Найтяжчим порушенням Правил дорожнього руху, що може перекваліфікуватися у скоєння злочину, було і є ненадання потерпілому в автопригоді допомоги та залишення керманичем місця ДТП.

Тож, закликаємо водіїв не порушувати законодавства, а громадян, які випадково стали свідками дорожньо-транспортної пригоди, запам’ятовувати державні номерні знаки автомобілів-учасників, обставини ДТП та повідомляти їх до міліції на номер 102. Це дасть можливість правоохоронцям у короткий термін часу розшукати автомобіль та затримати й притягнути до відповідальності водія-порушника.

Поділіться з друзями:   

Останні новини