Архів

Друк

За обсягами сільськогосподарського виробництва Полтавщина разом з Вінниччиною поділили перше місце в Україні

Сильна аграрна галузь – це основа економіки України і запорука добробуту українців.

Працівники сільського господарства щороку показують значні здобутки і підтверджують імідж України як потужного аграрного гравця у світі.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області сільське господарство – одна з провідних галузей Полтавщини, в якій зайнятий кожен п’ятий з числа економічно активного населення і випускається понад 10% продукції (товарів, послуг) області.

Сільськогосподарське виробництво на Полтавщині здійснюють 2,5 тис. сільськогосподарських підприємств, у тому числі 1,7 тис. фермерських господарств.

За обсягами сільськогосподарського виробництва в 2011р. Полтавщина разом з Вінниччиною поділили перше місце в Україні.

Маючи 5% сільськогосподарських угідь країни, всі категорії господарств області виробляють 7% від загальнодержавного обсягу молока, 3% яєць, 2% м’яса (у забійній вазі), 14% цукрових буряків (фабричних), 9% зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу), 6% соняшнику на зерно.

На 1 листопада 2012р. аграрними підприємствами зібрано 2,3 млн.т зерна (середня урожайність 38,7 ц з 1 га), 478,4 тис.т насіння соняшнику (24,1 ц з 1 га), 1,8 млн.т цукрових буряків (фабричних) (403 ц з 1 га); реалізовано на забій худоби та птиці (у живій вазі) 36,1 тис.т, вироблено 317,2 тис.т молока та 384,8 млн.шт. яєць.

Середній розмір заробітної плати одного штатного працівника сільськогосподарських підприємств Полтавщини у вересні 2012р. в порівнянні з відповідним періодом минулого року зріс на 6,2% і становив 2421 грн., що в 2,2 раза перевищує рівень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатної особи (1102 грн.).

Підприємствами сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послуг у січні–червні 2012р. освоєно 541,9 млн.грн. капітальних інвестицій, що становить 12% усіх вкладень по області.

У підприємства сільського господарства, мисливства, лісового господарства станом на 1 жовтня 2012р. інвесторами з 12 країн вкладено 12,8 млн.дол. США, що склало 1% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в області. Основними країнами-інвесторами є Велика Британія, Нідерланди, Ліван, Німеччина. На ці країни припадає 81% від загального обсягу прямих інвестицій, вкладених у підприємства цієї галузі.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини