Архів

Друк

Влада підтримає індивідуальних виробників молока

Під головуванням голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка відбулася обласна конференція на тему «Розвиток молочного скотарства в особистих селянських господарствах – складова успіху стратегій розвитку сільських територій Полтавщини».

У засіданні взяли участь директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій ГЕТЯ, заступник голови облдержадміністрації Володимир ЗАМИКУЛА, керівники обласних управлінь та служб, заступники голів райдержадміністрацій та районних рад, сільські голови, особисті селянські господарства області.

Відкриваючи роботу засідання, голова облдержадміністрації зазначив, що на сьогоднішній день для органів державної влади захист інтересів селянства та забезпечення життєдіяльності села є невід’ємною запорукою розвитку економіки області та країни в цілому.

У цьому році політика Уряду направлена на підтримку розвитку особистих селянських господарств шляхом реалізації державних програм за утримання та збереження поголів’я великої рогатої худоби, закупівлю індивідуальних доїльних установок та створення обслуговуючих кооперативів.

Безумовно в індивідуальному секторі є сьогодні багато складних питань, пов'язаних із тенденціями до скорочення виробництва, якості продукції, технологіями. Проте органи державної влади повинні створити всі можливі умови для збереження та розвитку молочного скотарства в господарствах населення.

Інформуючи про поточну ситуацію в галузі, начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій ФРОЛОВ, зазначив, що сьогодні 50 % молока, що виробляється в області, виробляється у приватному секторі, а тому питання молочного скотарства в особистих селянських господарствах вимагають особливої уваги збоку держави.

Розуміючи це, Уряд змінив акценти в напрямах фінансування агарного сектору та посилив державну підтримку особистих селянських господарств.

Це дотація за утримання та збереження молодняку ВРХ, компенсація вартості індивідуальних доїльних установок, очікується робота програм по виплаті дотацій за реалізовані переробним підприємствам кондиційні свині та великовагову худобу.

Важливу увагу в ході конференції було відведено питанню цінової ситуації на молоко та виконання Постанови  КМУ №807 від 22.08.2012 «Про встановлення мінімальної ціни на молоко від населення на рівні не нижче 2,20 грн. за 1 кг базисної жирності». В області вимоги постанови виконуються у повному обсязі.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини