Архів

Друк

В області пенсії за особливі заслуги отримує 30620 громадян

На даний час пенсійне забезпечення громадян, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення у галузі науки, культури, освіти, охорони здоров’я та спорту, здійснюється за Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”, який вступив в дію з 01 січня 2001 року.

Відповідно до Закону України „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” даний вид пенсії призначається з дня звернення та подання відповідних документів для порушення клопотання головою районної державної адміністрації або міським головою перед Комісією з встановлення пенсій за особливі заслуги при обласній державній адміністрації

Право на максимальну набавку 35-40 % мають Герої України, СРСР, Соціалістичної праці, орденоносці (орден Леніна, трудової Слави, особи нагороджені чотирма і більше орденами України або колишнього СРСР), особи відзначені почесним званням „народний”, багатодітні матері, які народили та виховали п’ятеро і більше дітей до шестирічного віку.

Народні депутати, ветерани війни, нагороджені за бойові дії орденом, медаллю „За відвагу”, видатні спортсмени, космонавти та особи, яки мають почесне звання „заслужений” мають права на надбавку в межах 25-35% прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб.

Мінімальну надбавку розміром 20-25% отримають особи, нагороджені трудовими орденами, депутати чотирьох та більше скликань місцевих та обласних рад.

Призначення даного виду пенсій здійснюється Комісіями за особливі заслуги при Раді Міністрів АР Крим, обласних, Київський та Севастопольській міських державних адміністраціях.

З метою реалізації дії Закону була створена спеціальна Комісія при облдержадміністрації, яка приймає рішення про встановлення даного виду пенсії. Крім того, Комісія розглядає питання про збільшення встановленого розміру надбавки у разі виявлення нових даних про заслуги особи.

Обласну Комісію очолює заступник голови облдержадміністрації. До її складу входять представники органів Пенсійного фонду України, нагородної справи облдержадміністрації, ветеранської організації, обласного архіву.

Так, на останньому засіданні Комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при облдержадміністрації, яке відбулося 30 серпня 2012 р., згідно порядку денного, було запропоновано розглянути встановлення даного виду пенсії громадянам, які звернулися за оформленням даного виду пенсії до органів Пенсійного фонду.

За результатами розгляду необхідних документів, з урахуванням висловлених пропозицій, дорадчий орган одноголосно виніс позитивне рішення щодо призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною 50 кандидатам за матеріалами, підготовленими Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області.

З їх числа були 10 колишніх військовослужбовців воїнів-афганців, нагороджених орденами та медалями за бойові дії, 9 вдів учасників Великої Вітчизняної війни, яки отримають 70 % від надбавки померлого годувальника. Не залишилися поза увагою і 12 осіб, що мають трудові відзнаки. Крім того, вже традиційним на засіданні стало встановлення пенсій багатодітним матерям, яким вперше призначена пенсія а також тим, що отримали почесне звання «Мати-героїня» та право на перерахунок і збільшення розміру надбавки до 40 %.

Всього в області пенсії за особливі заслуги отримує 30620 громадян. З їх числа: Герої України та особи, нагороджені чотирма та більше орденами - 4017 осіб, ветерани бойових дій - 12251 особа, нагороджені трудовими відзнаками - 11779 осіб, депутати чотирьох та більше скликань місцевих та обласних рад - 1175 осіб, багатодітні матері - 1298 осіб, народні депутати - 35 осіб, видатні спортсмени - 12 осіб, інші категорії пенсіонерів, яким була призначена пенсія до 01.01.2003 р. - 53 особи.

Прес-служба Головного управління
Пенсійного фонду України в Полтавській області
Поділіться з друзями:   

Останні новини