Архів

Друк

9 вересня – День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

Традиційно в другу неділю вересня відзначається свято всіх, хто пов’язав своє життя із важкою професією геологів, розробників, будівельників, транспортувальників, технологів та багатьох інших нафтових і газових спеціальностей.

Нафтогазова галузь – це душа економіки країни, а праця тих, хто видобуває нафту та газ, переробляє їх – запорука процвітання і наповнення нашого життя теплом, світлом і комфортом.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області серед найбільших підприємств Полтавщини з виробництва продуктів нафтоперероблення – ПАТ “Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія “Укртатнафта” та філія дочірньої компанії “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України” управління з переробки газу та газового конденсату; з добування паливно-енергетичних корисних копалин – філія дочірньої компанії “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України” газопромислове управління “Полтавагазвидобування”, СП “Пoлтaвcькa гaзoнaфтова компанія”, Полтавська філія ПрАТ “Нафтогазвидобування”, Нафтогазовидобувне управління “Полтаванафтогаз” ВАТ “Укрнафта”.

За січень–липень 2012р. реалізовано продукції нафтоперероблення на 11366,3 млн.грн., добування паливно-енергетичних корисних копалин – на 2790,9 млн.грн., що становить відповідно 30,1% та 7,4% від загального обсягу реалізованої промислової продукції (по великих, середніх та вагомих за обсягами малих підприємствах).

У виробництві продуктів нафтоперероблення індекс промислової продукції у січні–липні 2012р. порівняно з відповідним періодом минулого року становив 105,9%, у добуванні паливно-енергетичних корисних копалин – 97,3%. За сім місяців п.р. видобуто 4247,2 млн.м3 газу природного, 312,7 тис.т газового конденсату, 182,0 тис.т нафти сирої, що становить відповідно 38,0%, 53,9% та 13,4% загальних обсягів виробництва в Україні.

В області на підприємствах з добування паливно-енергетичних корисних копалин у січні–липні 2012р. працювало 7,5 тис. осіб, з виробництва продуктів нафтоперероблення – 5,6 тис. осіб, середньомісячна заробітна плата штатного працівника становила – 5365 грн. та 5004 грн. відповідно, що у 1,9 та 1,8 рази перевищує середньообласний рівень.

У підприємства з добування паливно-енергетичних корисних копалин станом на 1 липня 2012р. іноземними інвесторами вкладено 70,0 млн.дол. США, що склало 19,2% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, вкладених у промисловість області, з виробництва продуктів нафтоперероблення – 0,8 млн.дол. США (0,2%).

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини