Архів

Друк

Більш як 60 млн. грн. заборгували полтавські роботодавці до Пенсійного фонду

Дві третини загальної суми заборгованості, 41,2 млн. грн., – це борги зі страхових внесків, що накопичилися ще до 1 січня 2011 року, коли внесок до Пенсійного фонду став єдиним і консолідованим.

За 7 місяців нинішнього року вдалося відшкодувати 3 млн. грн. боргів минулих років. Як бачимо, часу пройшло чимало, а сума, незважаючи на заходи реєстраційного, облікового, адміністративного, фіскального характеру, залишається суттєвою. Водночас деякі страхувальники дозволяють собі вести успішну діяльність і продовжують ігнорувати поняття страхового стажу і соціальної відповідальності.

Не краще складається ситуація і з єдиним соціальним внеском – з часу його запровадження підприємства не сплатили до пенсійного бюджету 19 млн. грн..

Якщо врахувати, що зазначена сума заборгованості до бюджету Фонду складає лише 0,25% від загальних надходжень, то це не може суттєво вплинути на своєчасність і повноту пенсійних виплат в регіоні. Однак борги стають тягарем для найманих працівників, що працюють на тих підприємствах, керівники яких хронічно не сплачують внески.

У цілому органи Пенсійного фонду України мають забезпечити до кінця поточного року надходження в сумі 1,1 млрд. грн. від погашення боргів по страхових та єдиному внеску, відшкодуванню витрат на виплату пільгових пенсій. Про це йшлося під час наради за участю керівників головних управлінь і начальників управлінь доходів, що відбулася в Пенсійному фонді України 9 серпня ц.р.. Полтавській області визначено забезпечити 15,8 млн. грн. у загальній сумі надходжень від погашення заборгованості.

Перед учасниками наради у Києві було поставлене завдання активізувати роботу з боржниками на регіональному рівні, налагодити дієву співпрацю з податковою службою та правоохоронними структурами. Аби ліквідувати заборгованість підприємств житлово-комунального комплексу та бюджетних установ, органи Пенсійного фонду подаватимуть місцевим держадміністраціям пропозиції щодо включення коштів на її погашення до проектів місцевих бюджетів.

Задля погашення боргу органами Пенсійного фонду області вживалися різноманітні заходи впливу до боржників. Найефективнішими є стягнення боргу у примусовому порядку через органи Державної виконавчої служби, як за узгодженими вимогами, так і за рішеннями суду. За сім місяців поточного року до бюджету Фонду від заходів державної виконавчої служби надійшло 8 млн.грн.

Майже всі керівники підприємств, що заборгували до Пенсійного фонду, неодноразово заслуховувалися на засіданнях комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї при районних державних адміністраціях, з кожним індивідуально проведені бесіди.

Проте, незважаючи на вжиті заходи щодо погашення заборгованості підприємствами, організаціями та установами області, окремі з них продовжують нарощувати борги.

На сьогоднішній день найбільшими боржниками Фонду є:

  • ДП ВО «Знамя» (борг зі страхових внесків 3882,7 тис.грн.; борг з єдиного внеску – 2316,3 тис.грн.);
  • ВАТ БК «Букрос» (борг зі страхових внесків 3999,1 тис.грн.; борг з єдиного внеску – 1716,7 тис.грн.);
  • ВАТ «Керамік» (борг зі страхових внесків 824,2 тис.грн.; борг з єдиного внеску –906,2 тис.грн.);
  • ДП ДАК Хліб України КХП №1 (борг зі страхових внесків 2165,4 тис.грн.; борг з єдиного внеску –936,0 тис.грн.);
  • ТОВ «Завод газорозрядних ламп» (борг з єдиного внеску – 855,2 тис.грн.)
Поділіться з друзями:   

Останні новини