Архів

Друк

Низька ціна на молоко - головна причина скорочення поголів'я корів у господарствах населення області

У 2011 році в цілому ситуація на ринку молока була стабільною та прогнозованою.

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула на нараді з питань підбиття підсумків роботи молокопереробних підприємств області у 2011 році.

Було зазначено, що молокозаводами області закуплено для переробки 511 тис.тонн молока, з якого вироблено 36 тис.тонн молока, 42 тис.тонн твердих сирів, 11 тис.тонн спредів, 8 тис.тонн масла та іншу продукцію. Також відбулись істотні зміни на ринку заготівлі молока – набули істотного поширення стаціонарні (507) та проміжні (1263) молокоприймальні пункти, заготівля проводиться спеціалізованим транспортом, здійснювався постійний контроль за наявністю та повнотою первинного обліку приймання молока від господарств населення.

Проте на ринку молока області все ще залишається цілий ряд серйозних проблем. Це, у першу чергу, цінова ситуація, яка протягом останнього місяця ускладнилась в зв'язку з проблемами з експортуванням молочної продукції, що в свою чергу посилює тенденції до скорочення поголів'я корів у господарствах населення. Також, незважаючи на позитивні тенденції у сфері заготівлі молока, ветеринарною службою продовжують фіксуватися численні порушення молоко заготувачами ветеринарно-санітарних вимог (стихійна заготівля, санітарний стан транспорту, обладнання, недостатній контроль заготувачами якості молочної сировини тощо). І над цими питаннями слід спільно напружено працювати протягом поточного року.

Поділіться з друзями:   

Останні новини