Архів

Друк

В області зафіксовано багато порушень у процесі молоко заготівлі

В облдержадміністрації відбулася нарада з питання розвитку молочної галузі та дотримання вимог законодавства у процесі молокозаготівлі.

Під час наради обговорено питання збереження рівня виробництва якісного молока в області. І хоча сьогодні Полтавщина є лідером в Україні за обсягами виробництва молока (14 % загального валу держави) та за поголів'ям корів, проте занепокоєння викликають тенденції до скорочення виробництва та поголів'я корів у господарствах населення (- 6,1 % у поточному році), а це прямо впливає на обсяги переробки продукції, адже молоко населення – це 30 % у структурі переробки. І тут повинна бути роль переробного підприємства шляхом стимулювання створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, відкриття молокоприймальних пунктів, справедливої цінової політики, контролю за якістю сировини у процесі молокозаготівлі.

Крім того, значний резерв переробні підприємства мають у напрямі налагодження співпраці з найбільшими виробниками високоякісної молочної сировини, які реалізують її за межі області (ПП "Агроекологія", ТОВ "АФ "Маяк" та ін.), адже щороку за межі області виходить біля 280 тис. тонн молочної сировини.

Значну увагу під час наради було приділено питанням розвитку інфраструктури молочного ринку та дотриманню ветеринарно-санітарних вимог у процесі заготівлі молока.

Переробні підприємства області мають значний експортний потенціал, який вимагає дотримання жорстких норм щодо якості продукції, а отже і молочної сировини. Проте сьогодні комісії, що працюють в області, фіксують багато порушень у процесі молоко заготівлі – це й стихійне збирання молока, невідповідність документації, недотримання санітарних вимог збирачами молока, приймання неякісної продукції тощо.

У поточному році проведена значна робота зі створення молокоприймальних пунктів (1598, у тому числі 328 стаціонарних), зарахування збирачів у штат молокозаводів, обладнання транспорту, розрахунків за закуплене молоко. Проте цього недостатньо, є ще багато недоліків, над вирішенням яких потрібно працювати керівництву молокозаводів.

Поділіться з друзями:   

Останні новини