Архів

Друк

Особливості державної реєстрації фізичної особи-підприємця

Ідея зайняття бізнесом, який у результаті подальшого розвитку і процвітання буде приносити користь і задоволення, схиляє людину реалізувати свій потенціал у цікавій їй сфері діяльності, де вона відчуває себе професіоналом.

Фізична особа, що бажає відкрити власну справу не рідко стикається з безліччю питань, пов’язаних із зайняттям підприємницькою діяльністю, її офіційним визнанням. Для початку, щоб зайнятися даною справою, потрібно зареєструватися підприємцем. Дана процедура відбувається шляхом засвідчення факту набуття статусу підприємця фізичною особою.

Підприємцем може стати будь-який громадянин віком від 18 років, а також ті, хто досягли шістнадцятирічного віку, за умови надання нотаріально посвідченої згоди батьків або опікунів.

Реєстрація фізичної особи-підприємця відбувається шляхом подання документів до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, акредитованих суб’єктів або нотаріусів.

Термін документів, які необхідно подати для реєстрації, закріплено в статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон). До них, зокрема, належать:

1) заповнена заява про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця;

2) заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість;

3) довіреність, якщо документи подає представник фізичної особи-підприємця; письмову згоду батьків (усиновлювачів), посвідчену нотаріально, якщо підприємцем реєструється неповнолітній.

В заяві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця вказується:

1) прізвище, ім'я та по батькові, дата народження;

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (а за його відсутності паспортні дані);

3) адреса місця прописки;

4) вид діяльності, відповідно до класифікації видів економічної діяльності;

5) дата і підпис.

Документи в паперовій формі можна подавати будь-якому державному реєстратору в межах області, де зареєстровано фізичну особу, а документи в електронній формі – будь-якому реєстратору по всій Україні незалежно від місцезнаходження фізичної особи.

Документи подаються державному реєстратору одним із таких способів:

- особисто, з пред’явленням паспорта особи;

- через уповноважену особу. При цьому дана особа повинна пред’явити довіреність та оригінал свого паспорта для ідентифікації особи;

- в електронній формі через портал електронних сервісів;

- поштою (документи надсилаються рекомендованим листом державному реєстратору з описом та повідомленням про вручення; достовірність підпису на заяві повинна бути нотаріально засвідчена).

Якщо подані документи відповідають всім встановленим вимогам, їх розглядають протягом 24 годин і публікують виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань на порталі електронних сервісів, згідно статті 25 пункту 2 частини 9 Закону. На цьому порядок реєстрації фізичної особи-підприємця можна вважати завершеним.

За оформлення документів, а також за здійснення проведених реєстраційних дій знімається плата, розмір якої регулюється положеннями ст. 36 Закону. Державна реєстрація у скорочені строки проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1133 та справляється залежно від розміру мінімальної заробітної плати, актуальної на момент здійснення реєстраційної дії.

Згідно зі статтею 13 Закону, після проведення реєстраційних дій відомості про новоствореного підприємця з Єдиного державного реєстру автоматично передаються до всіх державних органів (Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби, органів статистики). До органів Державної фіскальної служби, окрім загальних даних про фізичну особу, подається інформація про обрання фізичною особою-підприємцем спрощеної системи оподаткування та про реєстрацію платником податку на додану вартість.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини