Архів

Друк

У Полтаві відбувся Міжнародний економічний форум «Полтавщина: створюємо разом нові можливості»

На Полтавщині вперше пройшов Міжнародний економічний форум. Його мета — показати економічний потенціал області на всеукраїнській та міжнародній аренах.

Серед учасників представники Кабміну, урядових дорадчих органів, які займаються питаннями експорту та залучення інвестицій, дипломатичних установ, бізнес-кіл, фінансових, наукових та громадських інституцій.

Міжнародний форум розпочався з озвучення листа від Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана та виступу Народного депутата України Андрія Реки, який передав голові Полтавської ОДА Валерію Головку почесну грамоту Верховної Ради від голови ВР Андрія Парубія.

Відкрив основну частину Форум голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Він представив економічний потенціал області. Акцент зробив на гірничодобувній галузі, промисловцях, аграріях, експорту та інвестиціях:

— Полтавщина займає перше місце серед регіонів України за напрямком «Економічна ефективність», друге по виробництву валової продукції сільського господарства, — говорить Валерій Головко. В області працюють підприємства які є першими по реалізації продукції на ринки ЄС та виробники продукції, яка за своїми технічними характеристиками не поступається своїм закордонним аналогам, але для нас має значно нижчу ціну.

Окремо голова Полтавської ОДА розповів про великі промислові підприємства області: компанію Ferrexpo, яка інвестує у три гірничо-добувних підприємства області – «Полтаський ГЗК», «Єристівський ГЗК» та «Біланівський ГЗК», KRAZ, «Кременчуцький колісний завод». Згадав і про аграріїв, які не зупинилися на традиційних способах вирощування аграрної продукції. Як приклад підприємство «Агроекологія», яке уже понад 40 років не використовує мінеральні добрива та виготовляє екологічно чисту продукцію. Серед великих аграрних підприємства також відмітив «Воскобойники», «Агрофірму Довженка», «Гармонію» та ін.

Зазначив, що створення сприятливих умов для інвесторів на Полтавщині — одне з завдань Полтавської ОДА та обласної ради:

— Цьогоріч за шість місяців притік інвестицій у Полтавську область склав близько $22,7 млн, — наголосив голова Полтавської.

Говорив і про високі темпи будівництва на Полтавщині:

— Область займає третє місце в рейтингу будівельної активності. З минулого року обсяг об’єктів, введених в експлуатацію зріс більше, ніж на 40%.

Активні роботи ведуться на об’єктах соціальної сфери. На Полтавщині у цьому році відкрили гуртожиток для медиків. Тривають будівельні роботи зі зведення сучасного кардіоцентру. Крім того, закінчуються роботи у будівлі «Центру екстреної медицини та медицини катастроф».

Говорячи про децентралізацію, голова Полтавської ОДА назвав її одним з пріоритетних напрямків для нашої області. У 4 рази зросли доходи 12 громад області, у 2,5 разів збільшилися власні доходи ОТГ.

‘Голова Полтавської ОДА також приділив увагу питанню будівництва доріг. Адже ще нещодавно Полтавщина була серед останніх за їх якістю:

— Зараз ситуація кардинально змінилася. А до кінця цього року у дорожнє полотно інвестують близько 1 млрд грн. Зараз акцент робиться на трасах обласного значення, наступний етап — місцеві дороги.

Міжнародний економічний форум проходив у трьох секціях. Одну із них — присвячену децентралізації відкрив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький:

— З самого початку реалізації реформи, Полтавська ОДА завжди знаходилася поряд з об'єднаними громадами і сприяла їхньому створенню та розвитку. В області створено 43 ОТГ. Сподіваюся, що у тих об'єднаних громадах, де вибори не відбудуться у грудні, їх також призначать на найближчий час.

Керівник Ланнівської агропромислової групи Олександр Тимоха представив концепцію Ланнівського агропромислового парку. Вже зараз триває його будівництво:

— Концепція створення індустріального парку розрахована на 49 років. Будівництво відбуватиметься у 3 етапи. Перший - будівництво елеватора, його планують здати в експлуатацію вже у цьому році. Далі на черзі - побудова заводу з виробництва борошна та комбінату хлібобулочних виробів.

На засіданні аграрної секції директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов наголосив, що аграрний сектор — один з пріоритетних напрямів розвитку економіки Полтавщини:

— Це доводять статистичні показники. Доля сільського господарства склала 33% загального експорту з області у минулому році. Експорт перевищив імпорт у 5 разів.

У секції, присвяченої інвестиційній привабливості промисловості, участь взяла Директор Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко. Презентувала Концепцію розвитку промисловості Полтавщини на 2018-2020 роки. До її створення долучилися також фахівці великих підприємств області. Крім того, створенню концепції передував SWAT-аналіз:

— Пріоритетні промислові галузі Полтавщини: машинобудівна, харчова, нафтогазова. Кінцева мета реалізації Концепції — збільшення реалізації промислової продукції Полтавщини. Не тільки в Україні, але і на міжнародному ринку.

Заключне пленарне засідання форуму розпочав Президент Іспано-Української торгової палати Михайло Петруняк:

— Співпраця України та закордонного українства має стати міцнішою. Тим більше, діаспора бере активну участь у лобіюванні української продукції за кордоном. А також допомагає залучати в Україну інвестиції.

Перший віце-президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати Володимир Михайлов розповів про можливості, які надає ця установа для національного бізнесу:

— Основне завдання організації — навчання нормам, стандартам, етиці ведення міжнародного бізнесу. І вона готова допомагати у цих питаннях локальним підприємцям.

Цьогорічний Міжнародний економічний форум для Полтавщини відзначився підписанням меморандуму про співпрацю з Іспано-Українською Торговою Палатою та Українським національним комітетом Міжнародної Торгової Палати.

На завершення форуму також відбулося нагородження переможців конкурсу проектів «Горизонти Полтавщини». Перше місце отримала Світлана Нейленко з проектом створення індустріального парку Омельник у Омельницькій об’єднаній територіальній громаді. Друге — Антон Шульга за інвестиційний проект «Мій зелений район». А третє — Наталія Магда, яка запропонувала проект реконструкції птахофабрики.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини