Архів

Друк

Підприємства області заборгували своїм працівникам 29,8 млн грн.

На розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати запросили керівників найбільших підприємств області, щоб обговорити шляхи вирішення ситуації.

Станом на 1 вересня поточного року, загальна заборгованість по заробітній платі в області склала 29,8 млн грн. Урядова профільна комісія поставила завдання до кінця року зменшити показник заборгованості із заробітної платі на економічно активних підприємствах мінімум на 50%. На сьогодні це завдання ще не виконано.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ліана Новосад доповіла, що 9 економічно активних підприємств області мають заборгованість майже у 13,5 млн грн, і за місяць вона зросла на 1,3 млн грн:

– Найбільше впливають на ситуацію основні підприємства, які ми розглядаємо на кожній комісії. Це ПрАТ «Пласт», яке має заборгованість 7,2 мільйони, Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури – 1,1 мільйона гривень. Будівельне управління №9 «Полтаванафтогазбуд» має заборгованість 1,4 мільйона гривень. Полтавський державний навчально-курсовий комбінат «Укрінтеравтосервіс» винен працівникам майже 400 тисяч гривень.

Протягом року координаційна група вже збиралася та обговорювала питання щодо заборгованості із заробітних плат. Попередня робота не пройшла марно і завдяки вжитим заходам зменшилася кількість боржників: із 17 економічно активних підприємств до 9. Повністю погашена заборгованість із початку року на підприємствах «Укрдорзв’язок», «Електромонтаж», Рижівський гранкар’єр, Миргородводоканал та комунальне підприємство «Сяйво».

Зменшилася заборгованість і по банкрутах – на 800 тис. грн. Припинено провадження по ТОВ «Віктрейд» та ТОВ «Пожежне спостереження», а повністю погашена заборгованість по ТОВ «Маяк» та «Лубнимеблі».

Заступник директора компанії «Гадячсир» Лариса Передерій стверджує, що у вересні заборгованість із заробітної плати погашена на 260 тис. грн:

– Плануємо закрити заборгованість до 1 листопада. Маємо контракт на сухе молоко, тож борги виплатимо. По підприємству інші платежі та податки постійно сплачуються. А по «Техмолпрому» у вересні заборгованість погашена на 384 тисячі. Ми корегуємо графік і плануємо до кінця року значно зменшити, а може й повністю закрити борги.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло закликав підприємство відкоригувати графік роботи та виплат так, щоб на кінець року не мати боргів:

– Ми розуміємо, що підприємство велике і воно повинне працювати. Ніхто не хоче, щоб воно закривалося. Але керівництво має знайти шляхи і до 1 січня погасити свою заборгованість.

Для вирішення питання стосовно заборгованості з Кременчуцьким коледжем транспортної інфраструктури планують зробити додаткову нараду та запросити представників Міністерства освіти. Адже навчальний заклад у майбутньому має перейти на баланс області і має борг майже 1 млн грн, а шляхів виходу з цієї ситуації поки що не знайшли.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини