Архів

Друк

За програмою розвитку малого та середнього підприємництва трьом полтавським підприємцям відшкодують кошти

Наприкінці минулого року сесією Полтавської обласної ради прийняли Комплексну програму розвитку малого та середнього підприємництва в області на 2017-2020 роки, якою започатковано пілотний проект щодо фінансово-кредитної підтримки суб’єктів підприємництва за умови створення нових робочих місць.

Основною умовою для отримання державної підтримки є наявність бізнес – плану, реалізація якого сприятиме економічному розвитку області.

Відповідно до порядку, сума фінансової підтримки залежить від кількості створених робочих місць, які не можуть бути скорочені впродовж одного року з моменту отримання фінансової підтримки: за одне робоче місце – 10% від суми кредиту без врахування відсотків (тіло кредиту), за два робочих місця – 15% і за три і більше робочих місць – 20% від суми кредиту. У разі ж скорочення зазначених робочих місць раніше вказаного терміну, сума виданої фінансової підтримки повертається в бюджет.

У рамках програми, створено конкурсний комітет з відбору бізнес–проектів та затверджено Порядок відбору. До складу конкурсного комітету входять представники депутатського корпусу облради, обласного центру зайнятості, ГУ ДФС у Полтавській області, Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА, державних банківських установ.

У Полтавській ОДА, під головуванням директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інни Іщенко, відбулось перше засідання конкурсного комітету з відбору бізнес-проектів.

— Відповідно до прийнятої програми розвитку малого та середнього підприємництва, в області реалізується пілотний проект щодо відшкодування частини тіла кредиту за умови створення робочого місця. Чим більше нових робочих місць — тим більший відсоток відшкодування. Сьогодні ми розглянули 3 бізнес-проекти, і якщо вони відповідатимуть умовам, конкурсна комісії їх погодить, — розповіла Інна Іщенко.

За її словами, заявки на участь у програмі можна подавати до 10 грудня. Діятиме вона і наступного року. Цьогоріч на її реалізацію у бюджеті закладено близько мільйона гривень.

Наразі, за трьома бізнес-проектами в області створили нові робочі місця, серед яких бухгалтер, торговий представник, менеджер та автозаправник.

— Півтора роки тому, ми купили заправну станцію в смт. Скороходово, що на Чутівщині. Вона була у занепалому стані. Після того, як її реставрували, отримали усі дозволи, ми почали торгувати пальним. Пропрацювавши рік, зрозуміли, що все більше людей, в умовах зростання цін, переходять на скраплений газ. Тому, вирішили розробити проект зі встановлення газового модуля. Отримали відповідні документи та після обрахувань, зрозуміли, що власних коштів не вистачить. Ми взяли участь у програмі КУБ, взяли кредит у сумі 150 тис. грн. Наразі уже створили 3 робочі місця, — сказав учасник програми Олександр Петриченко.

Підприємець Світлана Крупіна розповіла, що після того, як отримала кредит за програмою КУБ, взяла участь і в обласній програмі повернення тіла кредиту. За новостворених три робочих місця, їй відшкодували 20% кредиту, а це 20 тис. грн зі 100-а.

— За програмою КУБ, нам виділили кошти для розвитку підприємства, у сумі 400 тисяч гривень. Завдяки яким, ми почали продавати продукцію у районних центрах області, безпосередньо у Миргороді та Лубнах. 60 тисяч гривень нам компенсують за обласною програмою. Ми відкрили 2 вакансії, — підсумував директор товариства «Біла береза» Олег Русін.

Після тривалих обговорень, конкурсна комісія погодила усі три бізнес-проекти.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини