Архів

Друк

Роман Товстий: «Не дивлячись на примхи погоди, цьогоріч Полтавщина буде з хлібом»

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, спільно з директором Департаменту агропромислового розвитку Сергієм Фроловим, відвідали с/г виробників, які використовують інноваційні методи роботи. Разом з тим, оглянули і хід жнив на ланах області.

Спершу представники Полтавської ОДА оглянули землі СФГ «Дослідне», що в Семенівці. Тутешні аграрії обробляють землю за системою «No till». Тобто, не переорюють ґрунт після збирання врожаю, а вкривають його пожнивними рештками та засівають іншою культурою.

– У нас немає плугів, – говорить голова СФГ «Дослідне» Володимир Мокляк. – Тільки сівалки, оприскувачі та комбайни. Таку технологію застосовуємо на всіх полях, крім того, де росте цукровий буряк.

Зокрема, на ланах, де зібрали озимий ячмінь, нині вже посіяли гречку. Нещодавно приступили до збору озимої пшениці. Зібрати очікують, в середньому, по 40 центнерів з гектару.

Побували посадовці й на ланах ТОВ «Рост-Агро» на Глобинщині. Підприємство займається насінництвом на площах у 8000 гектарів. В основному, вирощують кукурудзу, горох та сою. Нині, як і інші аграрії, жнивують.

– Пшениця дає нормальний врожай: в межах 60 центнерів з гектару, – розповідає керівник ТОВ «Рост-Агро» Максим Бернацький. – Горох, через погодні умови, вродив гірше: близько 24-25 центнерів.

Важлива складова аграрного комплексу як Полтавщини, так і всієї України – сільськогосподарські кооперативи, вважають керівники Полтавської ОДА. Відтак, представникам таких формувань область надає активну підтримку.

Серед таких – кооператив «Молочник-Сушки», що в однойменному селі Козельщинського району. Розпочавши роботу 2011 року, нині компанія має до 150 постійних постачальників та збирає понад 2,5 тонни молока І сорту щодоби.

– Закуповуємо по 5 гривень за літр, – розповідає голова кооперативу Лідія Левченко. – Щоб витримувати сортність, постійно осучаснюємо обладнання. І добре, що маємо діалог та допомогу з боку як обласної влади, так і дорадчої служби.

Нині на підприємстві планують закупити новий генератор для безперебійної роботи охолоджувального обладнання. Його вартість – близько 80 тис. грн. У вирішенні цього питання також сподіваються на допомогу обласної влади.

Ще одним пунктом візиту стали й потужності агрофірми «Добробут», що у Кобеляцькому районі. Фахівці підприємства зараз теж активно жнивують. Відвідали гості й зернопереробний комплекс фірми.

– Ми побували в тих с/г підприємства, що, не дивлячись на складну ситуацію в Україні, працюють над модернізацією виробництва, – говорить заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. – Так само перевірили і хід жнивної кампанії.

Хоч погода цьогоріч не надто сприяла аграріям, Роман Товстий певен: область буде з хлібом та, цілком ймовірно, знову вийде в лідери за збиранням врожаю.

Слова посадовця підтверджує й статистика. Зокрема, станом на 28 липня 2017 року в області ранні зернові та зернобобові культури зібрали на площі 283 тис. га (77%), намолотивши 1,1 млн тонн зерна. При цьому, середня врожайність склала 38,2 ц/га.

Озимої пшениці зібрали на площі 198,4 тис. га, тобто, 83% від загальної. Тут намолотили 793 тис. тонн, при середній врожайності 40,0 ц/га.

Прес-служба Полтавської ОДА
Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини