Архів

Друк

Підприємства області заборгували своїм працівникам 23,8 млн грн.

Протягом чотирьох місяців поточного року заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах Полтавщини зменшилася на понад 3 мільйони грн.

Протягом чотирьох місяців поточного року заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах Полтавщини зменшилася на понад 3 млн грн. Якщо, на початок року вона становила 27,2 млн грн, то сьогодні — 23,8 млн грн. Такої позитивної динаміки вдалося досягнути, в основному, за рахунок платіжної спроможності економічно активних підприємств. Про це на засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати розповіла заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Ліана Новосад:

— Переважно ми працюємо з економічно активними підприємствами, це ті, на яких працюють люди і їм потрібно виплачувати заробітну плату. А також, спільно з керівництвом, управлінням юстиції ми працюємо з підприємствами-банкрутами — ті, що вже, переважно, не здійснюють виробничої діяльності, але мають заборгованість за попередні роки.

З початку поточного року зменшилася і кількість підприємств, які заборгували своїм працівникам. Нині на Полтавщині їх 28. З них 8 економічно активних (загальна заборгованість 6,8 млн грн), 15 підприємств-банкротів (загальна заборгованість 16,3 млн грн) та 5 економічно неактивних (загальна заборгованість 576,2 тис грн). На розширене засідання запросили представників тих підприємств, на яких заборгованість заробітної плати зросла або довгий час залишається на тому ж рівні.

— Ми стурбовані тим, що є стабільні підприємства-боржники та ті підприємства, що нарощують свою заборгованість. Серед них є й боржники державного підпорядкування. І їхня подальша перспектива не зрозуміла, — говорить Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА, голова обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.

Одне із таких підприємств-боржників державного підпорядкування –Жовтневий спиртовий завод, що в Карлівському районі. Там вдалося зберегти в належному стані обладнання. Тож керівництво області прагне, аби підприємство відновило свою роботу та забезпечило полтавцям робочі місця.

— Дали доручення Департаменту аграрно-промислового розвитку направити відповідне звернення до Міністра аграрної політики та продовольства України аби знайти можливість відновлення виробничої діяльності, — додала Ліана Новосад.

Підбиваючи підсумки Олег Пругло наголосив на необхідності вжити додаткових заходів, аби завдання Урядової профільної комісії – на економічно активних підприємствах до кінця поточно року зменшити заборгованість не менш ніж на 50% було виконано.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини