Архів

Друк

Кількість країн-партнерів області зросла до 135

Про це повідомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко під час апаратної наради.

«Область має потужний експортний потенціал із суттєвою перевагою торгівлі товарами (93% торговельного балансу) - 2,3 млрд доларів США. У минулому році Полтавщиною експортовано продукції на 1,4 млрд доларів США до 125 країн світу. Ми займаємо 8-ме місце серед регіонів України за цим показником», - додала вона.

Минулого року відбулося суттєве уповільнення темпів падіння експорту товарів – до 3,1% (у 2015 році експорт скоротився на 30%). Це сталося завдяки значним обсягам врожаю, нарощуванню виробництва зернових, поліпшенню стану промислового виробництва області. Але, за словами Інни Іщенко, спостерігається тенденція і до уповільнення скорочення імпорту продукції – до 6,2% (18% у 2015 році ), які становили 0,9 млрд доларів США.

Європейський Союз став головним торговельним партнером Полтавщини, його частка у загальному обсязі експорту області перевищує 40%. «Ми торгуємо з усіма країнами ЄС. Найбільшими лідерами щодо споживання нашої продукції на цьому ринку є Австрія та Німеччина», - зазначила Інна Іщенко. Водночас, зросла присутність регіонального бізнесу на перспективному азійсько-африканському ринковому просторі – це понад 38% загальнообласного обсягу експорту.

Впродовж останніх років відбулася поступова диверсифікація експорту у напрямку пошуку нових торговельних партнерів та позитивна тенденція до зростання присутності нашої продукції на нових споживчих ринках країн світу. Ознакою диверсифікації експорту є те, що поряд із вже освоєними традиційними ринками, за обсягами експорту з’явився і новий перспективний ринок Японії із закупівлі нашої руди, техніки та устаткування. Найбільшими перспективними ринками щодо споживання нашої продукції є також сербський, турецький та єгипетський товарні ринки (це близько 4% загальнообласного експорту відповідно). Також відбувся стрімкий ріст, більш як у 3,4 рази, експорту до Туркменістану, у 2,6 рази – до Індії, на 86% – до Кореї , на 44% – до Ірану.

За словами Інни Іщенко, важливим позитивним зрушенням є те, що у товарній структурі регіонального експорту, поряд із збільшенням частки експорту продукції агропромислового комплексу Полтавщини, також зросла і частка експорту продукції машинобудівної галузі (до 5,3% з 4% попереднього року), з одночасним нарощуванням обсягів експорту продукції – на 30% порівняно із падінням на 72% у 2015 році. Ці тенденції є прямим відображенням стану розвитку галузей економіки Полтавської області.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини