Архів

Друк

Молокозаготівля не на всіх підприємствах налагоджена відповідно до вимог чинного законодавства

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира ЗАМИКУЛИ 18 березня проведено виїзну семінар-нараду з питань виконання вимог чинного законодавства під час заготівлі молока в приватному секторі та перспективи розвитку галузі овочівництва в області.

У роботі наради взяли участь керівники обласних служб, заступники голів райдержадміністрацій, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, начальники районних управлінь ветеринарної медицини, районні інспектори з якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції, головні санітарні лікарі районів, голови сільських рад, директори молокопереробних підприємств.

 

Відкриваючи нараду, заступник голови облдержадміністрації Володимир ЗАМИКУЛА окреслив основні завдання, що стоять перед органами державної влади та місцевого самоврядування, переробними підприємствами у напрямі забезпечення законодавчих вимог під час роботи на ринку молокопродуктів, що в свою чергу дозволить забезпечити належний рівень якості та безпеки молочної сировини, впорядкувати систему взаємовідносин між виробниками продукції та переробними підприємствами, забезпечить умови для можливості державної підтримки приватних господарств населення через механізм виплати дотацій за 1 л молока та за 1 кг м'яса.

Учасникам семінар-наради було запропоновано ознайомитись з напрацюваннями у сфері молокозаготівлі ТОВ "Білоцерківська агропромислова група". Підприємству вдалося створити систему, яка передбачає зарахування заготівельників молока до складу товариства. Розрахунки з господарствами населення за здану сировину проводяться у чітко визначені періоди касиром підприємства, що запобігає виникненню ситуацій із заборгованістю за продукцію та унеможливлює фінансові махінації. Триває активна робота з оновлення парку молоковозів спеціально обладнаними сертифікованими автомобілями.

Під час обговорення питань порядку денного семінар-наради проведено аналіз результатів роботи обласної та районних комісій з перевірки процесу заготівлі молока в господарствах населення, відмічено що на сьогодні значно скоротилася кількість випадків порушень ветеринарно-санітарних вимог, помітні зрушення у напрямах первинного обліку заготівлі молока, зарахування заготівельників молока до штату переробного підприємства, триває робота зі створення проміжних та стаціонарних молокоприймальних пунктів.

Проте довелося констатувати, що частиною молокопереробних підприємств області недостатня увага приділяється питанням забезпечення належного функціонування системи молокозаготівлі у господарствах населення, тому необхідно значно активізувати роботу в основних напрямах передбачених законодавством.

У продовженні роботи семінар-наради було обговорено питання поширення овочівництва як одного з найперспективніших напрямів розвитку бізнесу, особливо у фермерських та приватних господарствах населення.
Відмічено, що вирощування овочів в умовах сьогодення стає вигідним видом бізнесу, адже ціни на ринках невпинно зростають. Значні обсяги плодоовочевої продукції щорічно завозяться на ринки області з інших регіонів чи з-за кордону, проте потенціал галузі овочівництва на Полтавщині практично не використаний.
Обговорено питання створення умов для доступу сільського виробника на ринки міст області – сільськогосподарські ярмарки, "фермерські" місця на ринка, оптові плодоовочеві бази.

Голів сільських рад зорієнтовано на необхідності проведення активної роботи з міськвиконкомами та райдержадміністраціями, укладання угод на постачання продукції на ринки міст.

За матеріалами Полтавської ОДА
Теги:
Поділіться з друзями:   

Останні новини