Архів

Друк

За темпами погашення заборгованості з зарплати область займає 6 місце в Україні

За статистичними даними станом на 01.11.2016 загальна заборгованість із виплати заробітної плати становила 27,1 млн. грн. За видами економічної активності зарплатні борги мали:

− 16 економічно активних підприємств – 9,7 млн. грн. (35,7%);

− 17 підприємств-банкрутів − 17 млн. грн. (62,8%);

− 2 економічно-неактивні підприємства - 425 тис. грн. (1,5%).

Основна маса заборгованості по економічно активних підприємствах зосереджена на:

- ТОВ "Гадячсир" та його структурних підрозділах – 4,3 млн. грн., термін заборгованості 1,5 міс., керівник Лисаченко В.Ф.;

- ТОВ "Техмолпром" – 1,9 млн. грн., термін заборгованості - 1,5 міс., керівник - Таран В.Л.;

- ПАТ "Рижівський гранітний кар’єр" – 872 тис. грн., термін заборгованості - 3 міс., керівник - Корявченков С.В.;

- ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 843 тис. грн., термін заборгованості - 15 міс., керівник - Рижонков В.В.;

- ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" - 450 тис. грн., термін заборгованості - 5 міс., керівник - Коваль С.В.

Загальна сума заборгованості зазначених п’яти суб’єктів господарювання (8,4 млн.грн.) складає 86,6% загальнообласного боргу економічно активних підприємств.

Станом на 01.11.2016 порівняно з початком року сума зарплатних боргів по області зменшилася на 4,2 млн. грн. Зменшення відбулося за рахунок економічно активних підприємств. Тенденція до зменшення заборгованості встановилася в області з квітня 2016 року. Скороченню заборгованості сприяла тісна співпраця Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з Управлінням Держпраці у Полтавській області та слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Полтавській області

За темпами погашення загальної заборгованості порівняно з початком року серед регіонів України область займає 6 місце.

Частка суми загальнообласного боргу у місячному фонді оплати праці штатних працівників області склала 1,8% (в Україні – 4,5%), економічно активних підприємств − 0,6% (в Україні − 3%).

Однак, відсутня позитивна динаміка погашення заборгованості на підприємствах, до яких застосовані процедури Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Заходи, які вживалися для вирішення проблеми, не дали очікуваних результатів. Незважаючи, що на чотирьох підприємствах-банкрутах повністю погашено зарплатні борги, на трьох - завершені процедури ліквідації, сума заборгованості на зазначеній категорії підприємств порівняно з початком поточного року зменшилася на 311 тис. грн. і на 01.11.2016 становила 17 млн. грн.

Обласним додатковим планом заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях перед Головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області поставлене завдання посилити під час проведення перевірок діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, ліквідаторів) контроль за вжиттям арбітражними керуючими вичерпних заходів в частині вирішення питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, до яких застосовано дію Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини