Архів

Друк

На Полтавщині запрацював сучасний молочний міні-завод і з’явилася ще одна торгова марка

У селі Стасі Диканського району нещодавно ввели в експлуатацію сучасний міні-завод із переробки молока. З роботою міні-заводу сьогодні ознайомився голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

Проект став результатом співпраці Асоціації сприяння розвитку і співробітництва Ізраїль — Україна та країн СНД з Полтавською ОДА, Держпродветслужбою та аграріями Полтавщини.

— Ми повинні споживати своє, власне — таким має бути лозунг для підприємств Полтавщини, — зауважив очільник області. — Цей міні-молокозавод — приклад створення нових робочих міст у селі. Подібні підприємства є у кожному районі. Наше завдання, як обласної влади, — показувати кращий досвід. Нічого ж складного немає: люди запозичили кращий світовий досвід і створили у рідному селі свій міні-молокозавод, продукцію якого і споживають.

Міні-завод випускає 18 найменувань молочної продукції, окрім твердих сирів. Потужність — 500 літрів сировини за зміну. Проектна потужність — до 2 тонн молока.

— Молоко постачаємо із нашої ферми, — розповідає генеральний директор ТОВ НВП «Інтерагросервіс» Геннадій Головін. — У нас утримується більше 200 корів, яких сім місяців на рік випасаємо на зеленій траві. Корови із хімічних елементів їдять тільки натрій хлор — звичайну сіль, решту префіксів і добавок я заборонив включати в раціон. Тож маємо у своїй зоні найвищу якість молока. Міні-молокозавод — це не проект бізнесу, а скоріше — соціальний. Хочу, щоб мої діти і онуки, мешканці села їли якісні продукти, варті українця.

До речі, проект від ідеї до випуску першої продукції реалізували всього за чотири місяці. Обладнання придбали у одного з кращих світових виробників — ізраїльської фірми TESSA.

— Партнерські стосунки цього підприємства з ізраїльським виробником розпочалося ще у 2013 році. Тоді делегація аграріїв з Полтавщини поїхала в Ізраїль, де відвідала одне із підприємств, що виготовляє обладнання для таких заводів, — прокоментував директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Принагідно Валерій Головко згадав про програму підтримки малого та середнього бізнесу, яку обласна рада на цьому тижні так і не прийняла. Проте поява цього заводу — яскравий приклад того, що така програма потрібна.

— На сесії говорили, що ми не кредитна спілка і не банк. Ні. Але ми повинні допомогти людям на першому етапі, коли підприємцям бракує обігових коштів, а брати кредити в банку дорого. Ми маємо дати можливість людям працювати і створювати нові робочі місця, — наголосив Валерій Головко.

На сьогодні на міні-заводі у Стасях уже працюють 9 місцевих мешканців. Ізраїльські спеціалісти завершують навчання персоналу, що тривало протягом двох тижнів.

Уся продукція, яка випускається на міні-заводі, відповідає стандартам ДСТУ та ТУ, запевнив Геннадій Головін. Диканська державна лабораторія ветеринарної медицини проводить контроль якості та безпечності продукції. Зараз молоко та молочні продукти можна придбати у фірмовому магазині, що поруч з молокозаводом. У перспективі — налагодити співпрацю із торговими мережами у Полтаві.

Прес-служба Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Останні новини