Архів

Друк

Ціна на молоко в області має бути прийнятною для всіх

Вчора на нараді в облдержадміністрації обговорювали питання організації закупівель, цінової ситуації на ринку молока, стан розрахунків з виробниками за поставлену молочну сировину.

Особливо гарячим виявилось обговорення ситуації навколо закупівельних цін на молоко у Семенівському та Глобинському районах області.

Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах області, тоді як в господарствах населення, навпаки, зменшується. Головна причина цьому - зменшення поголів’я дійного стада у особистих господарствах, на що у свою чергу впливає низька закупівельна ціна на молоко, що її пропонують виробникам молокозаводи. Гостра дискусія розгорнулась навколо ситуації яка має місце у Семенівському та Глобинському районах. Молокопереробні заводи області сплачують місцевому населенню за кілограм молокосировини 3 – 3,6 грн, тоді як в інших районах ця ціна складає близько 2 гривень. Це обумовлено тим, що у наведених районах працює ТОВ «Семенівська молочна компанія», яка, аби не залишитись без сировини, також підвищує закупівельну ціну до 3-3,5 гривень. За інформацією Семенівської райдержадміністрації, інколи громадянам за продаж свого молока саме закупівельникам від молокозаводів навіть пропонують продукти харчування.

Представники молокопереробних підприємств чітко пояснити чому так робиться не змогли, натомість представник сільгоспобслуговуючого кооперативу відверто заявив, що таким чином просто намагаються «прибрати з ринка конкурента», не маючи бажання співпрацювати з підприємством (яке по суті є єдиним в регіоні сільгоспобслуговуючим кооперативом).

На фоні чіткої державної політики щодо розвитку саме сільгоспобслуговуючої кооперації на селі, така ситуація має бути виправлена. Це гостро підкреслив голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко і доручив протягом двох тижнів молокопереробникам та сільгоспообслуговуючим кооперативам скоординувати діяльність таким чином, аби сформувати стабільну та прийнятну усіма сторонами ціну на молоко.

Очільник області наголосив, що усі учасники ринку молочних продуктів мають чітко усвідомлювати, що лише у співпраці можна сформувати справедливу ціну на сировину, а відтак стимулювати приватні та великі господарства до збільшення поголів’я великої рогатої худоби та нарощування обсягів виробництва молока.

Теги:
Поділіться з друзями:   

Останні новини