Архів

Друк

Олена Адамович: "Зона вільної торгівлі з СНД не вплине на відносини України з ЄС"

На останній сесії Верховна Ради Президент України Віктор Янукович окреслив шляхи приєднання України до ЄС. Чи вплине зона вільної торгівлі з СНД на відносини України з ЄС розповіла «Новинам Полтавщини»директор департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Адамович.

Останніми днями ми спостерігали за намаганнями протиставити зону вільної торгівлі в рамках СНД та майбутнє приєднання України до зони вільної торгівлі в рамках Європейського Союзу, яка відбудеться разом з підписанням Угоди про асоціацію з ЄС.

Насправді, ЄС вважає принципово важливим, що Угода про вільну торгівлю з ЄС не перешкодить нашій державі розвивати конструктивні відносини з Митним союзом. Наша країна є стороною Договору про зону вільної торгівлі між державами-учасниками СНД підписаного в жовтні 2011 року, який базується на принципах Світової Організації Торгівлі.

Чи існує конкуренція для наших експортерів?

На зовнішніх, в тому числі на звичних для наших експортерів, значно посилюється конкуренції з боку місцевих виробників та третіх країн в боротьбі за споживача. Вдосконалюються та більш формалізуються вимоги та правила в рамках Митного союзу та інших економічних угрупувань і це постійні процеси – виклики, до яких повинні бути готові наші експортери.

Ми стурбовані інформацією про обмеження з 14 серпня з боку митних органів Росії щодо українського експорту, адже до списку так званого «посиленого контролю» потрапили більше 40 українських компаній, в тому числі ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод». Весь цей час ми моніторили ситуацію з метою надання підприємству можливої практичної допомоги. Для підприємства ця ситуація загрожує можливістю втрати подальших замовлень з боку російських партнерів, адже в такі умови унеможливлюють дотримання чітких, визначених контрактами, термінів постачання продукції.

20 серпня Міністерство доходів і зборів України і Федеральна митна служба Росії оголосили про повернення до штатного оформлення українських товарів. Разом із цим, за інформацією ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод», на сьогодні на прикордонних станціях ще залишаються 50 вагонів з продукцією підприємства і ми сподіваємося на найшвидше вирішення цієї ситуації.

Який товарообіг Полтавщини з Росією?

Головним торговельним партнером Полтавщини є Російська Федерація. ЇЇ частка складає близько 28% у загальному обсязі зовнішньої торгівлі товарами області з країнами світу (по експорту – 28,4%, по імпорту – 27,9%).

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини