Архів

Друк

Середня зарплата в області - 2835 грн.

Середньомісячна номінальна (нарахована) заробітна плата штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) по Полтавській області за січень–березень 2013р. становила 2835 грн., що на 7,1% більше, ніж за січень–березень 2012р.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області, за середнім розміром заробітної плати Полтавщина займає 9 місце серед 27 регіонів України.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належали добувна промисловість і розроблення кар’єрів, де заробітна плата працівників підприємств перевищувала середній показник по області в 1,9 раза, виробництво коксу та продуктів нафтоперероблення – в 1,7 раза, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – в 1,6 раза.

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів.

Збільшення номінальної заробітної плати за січень–березень 2013р. у порівнянні з січнем–березнем 2012р. зафіксоване майже в усіх містах та районах області, крім Машівського району.

Середній розмір заробітної плати за січень–березень 2013р. в усіх містах та районах був вищим за прожитковий мінімум для працездатної особи, разом із тим лише у 6 з них заробітна плата перевищувала середню по області: у містах Комсомольську (4584 грн.), Кременчуці (3346 грн.), Полтаві (2858 грн.) та Диканському (3078 грн.), Полтавському (2948 грн.) і Гребінківському
(2931 грн.) районах. Найнижчий рівень заробітної плати, який не перевищував 70,0% від середнього по області, спостерігався у Козельщинському, Пирятинському, Чутівському, Решетилівському, Котелевському та Семенівському районах.

За результатами обстеження підприємств, установ, організацій серед 346,8 тис. працівників, яким оплачено 50% і більше робочого часу, встановленого на березень 2013р., кожний п’ятий працівник отримав заробітну плату, яка перевищувала 4000 грн. Переважна більшість таких працівників була зайнята у видах діяльності з високим рівнем оплати праці, зокрема на підприємствах добувної промисловості і з розроблення кар’єрів (61,6%), з виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення (53,1%), з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (50,6%), з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів (36,6%).

Водночас 23,4 тис. осіб (6,8%) мали нарахування у межах мінімальної заробітної плати (1147 грн.). Найбільша частка таких працівників була зайнята на підприємствах та в організаціях з низьким рівнем середньої заробітної плати: з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (кожний п’ятий працівник), з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (кожний шостий), з надання інших видів послуг, сфери операцій з нерухомим майном, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, тимчасового розміщування й організації харчування, сільського господарства, лісового господарства та рибного господарства (кожний сьомий). Серед працівників, які повністю відпрацювали місячну норму робочого часу (255,9 тис. працюючих), цей показник становив відповідно
3,3 тис. осіб, або 1,3%.

Індекс реальної заробітної плати в січні–березні 2013р. порівняно з січнем–березнем 2012р. становив 108,5%.

Упродовж січня–березня 2013р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати зменшилась на 7,5%, або на 1,2 млн.грн., і на 1 квітня 2013р. становила 14,3 млн.грн., що дорівнює 1,3% фонду оплати праці, нарахованого за березень 2013р. 66,7% боргу перед працівниками області утворено на підприємствах-банкрутах.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини