Архів

Друк

Підприємства області торгують товарами з партнерами з 115 країн світу

Показники зовнішньої торгівлі товарами та послугами характеризують стан економічних відносин з державами світу та мають беззаперечне значення для розвитку економіки кожного регіону України, у тому числі і Полтавської області.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області, обсяг експорту товарів та послуг області за 2012р. становив 3445,8 млн.дол. США і порівняно з 2011р. збільшився на 1,7%, імпорту – 2133,2 млн.дол. США і збільшився на 38,6%. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу області становило 1312,6 млн.дол. США.

Зовнішня торгівля товарами та послугами охоплює всі континенти світу, підприємства області здійснювали зовнішньоторговельні операції товарами з партнерами зі 115 країн світу, послугами – зі 117.

За 2012р. обсяги експорту та імпорту товарів області становили відповідно 3404,4 млн.дол. США та 1973,2 млн.дол. США і збільшились порівняно з 2011р. на 1,4% та 45,6%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 1431,2 млн.дол. США.

Багаторічні взаємовідносини полтавських підприємств з партнерами з країн СНД визначають перевагу у зовнішній торгівлі товарами з цими країнами. Їм реалізовано 51,8% обсягу експорту товарів області, від них отримано 65,2% обсягу імпорту товарів.

Головними торговими партнерами області в експорті серед країн СНД були Російська Федерація, якій належало 30,2% у загальному обсязі експорту товарів області, Казахстан (9,1%) та Білорусь (7,5%).

У товарній структурі експорту до країн СНД поставки засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів склали 76,9%, машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання – 7,5%, готових харчових продуктів – 6,5%.

Серед країн ЄС у значних обсягах експортні поставки товарів здійснені до Австрії (7,6%), серед інших країн світу – до Китаю (10,1%). Експортовано до цих країн переважно мінеральні продукти.

У загальному обсязі експорту області у 2012р. найбільш вагомими були експортні поставки засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів і мінеральних продуктів, частка яких склала відповідно 43,2% та 34,9%.

Найбільшу питому вагу в загальному обсязі імпорту з країн СНД мали Казахстан (43,0%) та Російська Федерація (19,0%), з країн ЄС – Німеччина (4,7%), з інших країн світу – США (7,5%) та Китай (4,2%).

Із Казахстану імпортовано мінеральні продукти, з Російської Федерації – переважно недорогоцінні метали та вироби з них, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, мінеральні продукти, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, з Німеччини – машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби, із США – засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, текстильні матеріали та текстильні вироби, недорогоцінні метали та вироби з них, з Китаю – засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, недорогоцінні метали та вироби з них.

Основу загальної товарної структури імпорту області за 2012р. склали мінеральні продукти (48,6%), засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби (12,3%), машини, обладнання та механізми; електротехнічне
обладнання (12,0%), недорогоцінні метали та вироби з них (6,9%), готові харчові продукти (5,8%).

За 2012р. обсяг експорту послуг області становив 41,4 млн.дол. США і порівняно з 2011р. збільшився на 26,3%, імпорту – 160,0 млн.дол. США і зменшився на 12,9%. Негативне сальдо становило 118,6 млн.дол. США.

Головним партнером області у зовнішній торгівлі послугами у 2012р.
серед країн СНД була Російська Федерація, якій належить 16,8% у загальному обсязі експорту та 10,3% у загальному обсязі імпорту послуг. Підприємствам цієї країни надані переважно послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам, від них отримані послуги, пов’язані з державним управлінням, послуги готелів і ресторанів, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам.

Найбільші обсяги послуг серед країн ЄС надані Великій Британії (5,3% від загального експорту послуг області; переважно послуги транспорту та зв’язку) та Німеччині (4,3%; послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам), серед інших країн світу – Вірґінським Островам (Брит.) (24,9%; послуги транспорту та зв’язку) та Швейцарії (12,1%; послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам).

Основними країнами-партнерами в імпорті послуг серед країн ЄС були Велика Британія (39,6% від загального імпорту послуг області; переважно послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю), Данія (6,8%; послуги, пов’язані з державним управлінням) та Польща (4,3%; послуги в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам), серед інших країн світу –Швейцарія (13,3%; послуги, пов’язані з державним управлінням).

У загальному обсязі експорту області найбільшу питому вагу мали послуги транспорту та зв’язку (55,1%), в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам (16,0%), у сфері освіти (11,0%), в обробній промисловості (6,6%); імпорту – послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю (31,4%), державним управлінням (25,3%), в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам (22,1%), транспорту та зв’язку (7,5%).

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини