АрхівДрук

Бачити в калюжах зорі…

Міркування про сутність буття та шлях нашого життя…

 

Вгору, вниз… Успіхи, невдачі… Зльоти, падіння… Калюжі, зорі… Ох же ця синусоїда життя. Чи косинусоїда? Та й грець з ним, не математик я, пробачте. Головне те, що всі мають чорно-білу дорогу життя, наче «зебра» на дорозі: ти її переходиш і все добре, життя прожите, а ще й збити можуть. Несподівано та швидко. Як блискавка.

Не дивлячись на всі ці алегорії та метафори, життя насправді дуже довге, яким би коротким воно не було (і знову каламбур). Насправді дуже багато різних приказок та висловів було придумано про феномен людського життя. Але те, що воно важке залишається фактом чи аксіомою, якщо ми вже про математику почали. Для мене падати в калюжі не є соромно, соромно – не вставати, та не іти далі. Не соромно сто разів упасти обличчям у бруд, соромно – один раз не встати.

Людина в силу своєї індивідуальності та неповторності йде шляхом свого життя дивлячись прямо перед собою. Але можна подивитися вниз і побачити камінець, через який ти потім спіткнешся, або догори і побачити зорі, які допоможуть та вкажуть правильний шлях. Тому й були придумані ці «камінці», щоб людина, впавши, подивилася у калюжу і побачила відображення зірок, потім підняла голову до зірок і зробила новий крок, крок, який би ніс уже впевненість. Люди не хочуть дивитися під ноги та підіймати голову догори, здається це займає багато часу, але кожного разу підійматися вийде довше та болючіше. Тому і є такі «маячки», які нагадують людям про високе або практичне.

Я жодного разу не навів конкретного прикладу тому, що вважаю, що кожна людина прочитавши це побачить себе і задумається про існування камінців та зірок і буде продовжувати свій шлях більш обережно, головне, піднятися. Піднятися і не боятися впасти. Шлях наш тернистий, але наприкінці ми отримуємо солодкий плід цих шрамів нашої душі.

Поділіться з друзями:   

Останні коментарі в блогах

Офіційні блоги

Державна податкова інспекція у м.Полтава

офіційний блог

Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства

офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

офіційний блог

Персональні блоги

Василь Фазан

протоієрей храму Вознесіння Господнього м. Полтава УПЦ