АрхівДрук

Ще одна гіпотеза про побудову славнозвісних споруд

Геополімерний бетон – відповідь на питання про побудову єгипетських пірамід

Багато єгиптологів сходяться на думці, що піраміди побудовані з величезних кам’яних блоків, які важили тонни або навіть десятки та сотні тонн. А от на питання про те як вони ці блоки підіймали, вчені не дають однозначної відповіді, та й зрозуміло, бо це пояснити просто неможливо і тому з’являються версії про інопланетне втручання космічних сил. Це перша загадка. Друга загадка у тому, що на деяких місцях кутових стиків блоків спостерігаються «Г-подібні» блоки, але висікати такі слої з каменю за тих часів - це була неймовірна справа.

 

Гіпотеза Джозефа Давідовцева

Але є одна гіпотеза, яка ще не є підтвердженою, яка запросто пояснює всі ці загадки. Це геополімерний бетон. Теза про використання бетону при будівництві єгипетських пірамід висувається щонайменше з 1979 року, з часу Другого Міжнародного конгресу єгиптологів в Греноблі, французьким хіміком професором Джозефом Давідовіцем. Втім, свою першу книгу "Як бог Хнум опікав Хеопса, будівельника піраміди" на цю тему він опублікував вже в 1978 р. Одночасно він почав стверджувати, що також і деякі давньоєгипетські вази були виготовлені не з природного каменю, а виготовлені методом "кам'яного лиття". Ця гіпотеза стверджує, що всі блоки були побудовані за допомогою звичайної опалубки, в яку просто наливали цей бетон. Дж. Давідовіц відстоює думку, що деякі єгипетські піраміди і окремі храми були побудовані з одного з різновидів т.зв. природного або геополімерного бетону.

Склад геополімерного бетону

В якості природного бетону можна розглядати різні скам'янілі відкладення, наприклад, типу вапняку або піщанику. Так з потоків бруду вулканічного або іншого походження в результаті висихання і схоплювання теж виникає природний бетон. Кожного разу, коли в результаті перемішування піщаних і інших мінеральних наносів з органічними компонентами (морська органіка, продукти життєдіяльності мікробів і т.п.) виникали шари скам'яніння, це насправді було природне бетонування з органічними добавками. У разі єгипетських пірамід йдеться про повторення людиною цих природних процесів з невеликими змінами: за рахунок органічних домішок до розчинених у воді природних мінеральних матеріалів виходить природний бетон з гарними властивостями.

Що пояснює цей бетон?

Саме це і пояснює всі складнощі побудови пірамід. Це пояснює навіть ті вирізані в стінах ієрогліфи, які в камені вирізати тими мідними інструментами, які були у єгиптян просто не можливо, а насправді вони були видавлені ще у м’якому бетоні. Крім того, лиття блоків з бетону пояснює щільне стикування блоків. Треба при цьому сказати, що окремі зовнішні блоки, принаймні, видимі зовні, зовсім не так вже щільно прилягають один до одного, як блоки внутрішніх проходів і приміщень. Зовнішні блоки пірамід схильні до руйнівної дії сил природи та "цивілізаційних" сил. На відміну від блоків усередині піраміди, зовнішні блоки сильно нагріваються в літні дні і сильно охолоджуються вночі. Сильні вітри несуть відламані шматочки. Виникаючі тріщини використовують туристи, щоб роздобути зразки каменів пірамід як сувеніри. Були б це лише догадки та гіпотези, але на стінах пірамід були знайдені малюнки, які досить точно відображають процес створення бетону та будування пірамід. Також були зроблені аналізи каміння зі стін пірамід і був зроблений висновок, що ці каміння не природного походження, а штучного. Міліметровий проміжок або шар будівельного розчину (насправді гіпсовий шар) між блоками бетону служив для відділення останніх один від одного. Якби вся піраміда була вилита як моноліт, термічно зумовлені напруги в тілі піраміди не можна було б нейтралізувати. А розділені таким чином блоки можуть взаємно пересуватися, що дозволяє уникати тріщин усередині блоків. При цьому вапняний шар стискається, але блоки залишаються цілими. В окремих випадках проміжок не містить гіпсового шару, а виник тому, що на бічній на поверхні залитого блоку будівельники залишали плетені рослинні циновки (наприклад, виготовлені з папірусу), якими оберігали дерев'яну або іншу опалубку від її схоплювання бетоном. Згодом мікроби знищили ці рогожі і між сусідніми блоками залишився міліметровий проміжок. Для цієї ж мети слугують і шари піску, виявлені під блоками: вони дозволяли захищати один шар від термічних напружень, що виникли в сусідньому шарі блоків. Не виключено, що і шар піску теж устилался циновками для того, щоб між блоками двох шарів залишався проміжок. Побудова пірамід з не зцементованих один з одним блоків дозволяло також знімати гігантські гравітаційні напруги, які інакше могли б призвести до дроблення блоків та руйнування пірамід.

Висновки

А вчені просто намагаються створити або зберегти ілюзію фантастичності або навіть казковості цієї історії навколо створення цього чуда. Можливо це й добре, але ж головне це правда. Правда, яку повинні знати всі, а не окремі люди, які для того, щоб дізнатися правду повинні знаходити способи, які не являються стандартними методами пошуку інформації. Однак, будемо чекати на підтвердження цієї гіпотези, або на спростування.

Поділіться з друзями:   

Останні коментарі в блогах

Офіційні блоги

Державна податкова інспекція у м.Полтава

офіційний блог

Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства

офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

офіційний блог

Персональні блоги

Василь Фазан

протоієрей храму Вознесіння Господнього м. Полтава УПЦ