АрхівДрук

Історичну Полтавську кафедру очолив Митрополит

Митрополит Филип є третім митрополитом на Полтавській кафедрі упродовж понад 205-річного її існування.

9 липня поточного року під час Божественної літургії у соборному храмі Київського Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря у Феофанії з нагоди 20-ти річчя Предстоятельського служіння Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира він звів архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа у сан Митрополита.

25 грудня 2007 року рішенням Спеціалізованої Вченої Ради Ужгородської Української  Богословської Академії імені святих Кирила и Мефодія присвоєно вчений  ступінь доктора богослівя архієпископу Полтавському і Миргородському Филиппу за дисертацію на тему «Міссіонерська і просвітноцька діятельність Спасо-Преображенського Мгарського монастиря в історичному контексті (XVII-XXI ст)»

Нагороджений орденом святого равноапостольного князя Владимира III ступеню, а також орденом "За заслуги" ІІІ ступеню Президента України від 22 липня 2008 року.

Минулого року, 30 грудня, Владика відзначив 10-ліття свого архіпастирського служіння на Полтавській землі. Також 10 років він очолює Синодальний відділ релігійної освіти, катехизації та місіонерства. Керівництво церкви покладає на Владику завдання здійснювати закордонні поїздки з метою налагодження міжцерковних зв'язків. Більше 15-ти років Владика Филип очолює духовну школу Полтавської єпархії. В рамках програми збереження пам'ятників церковного мистецтва у Полтавській єпархії з'явилось факсимільне (тобто, точно відтворене) видання Пересопницького Євангелія. Таких всього 1000, один із екземплярів був переданий на урочистому відкритті Других Покровських міжнародних просвітницьких читань в жовтні 2009 року Предстоятелем Української Православної церкви Володимиром Владиці Филипу.

За час перебування Владики на Полтавській кафедрі збільшилось число парафій, відкрито чимало недільних шкіл та дитячих літніх таборів, проводиться активна духовно-просвітницька діяльність. Ці та інші соціально значущі напрямки, в тому числі – будівництво нових і відновлення зруйнованих у радянські часи храмів, за словами самого Митрополита, будуть пріоритетними у роботі і надалі.

Поділіться з друзями:   

Про автора

Василь Фазан

 

 

протоієрей храму Вознесіння Господнього м. Полтава УПЦ, кандидат педагогічних наук, доктор теологічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки та андрагогіки ПНПУ імені В. Г. Короленка