Архів



Друк

Атестація робочих місць

Роботодавцем, у визначений колективним договором термін, не проведено чергову атестацію робочих місць за умовами праці у зв'язку із скрутним фінансово-економічним становищем. Чи можна у такому випадку використовувати результати попередньої атестації?

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться відповідно до Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442.

Відповідно п. 4 даного Порядку атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Також, Порядком визначено, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на роботодавця.

Результати атестації використовуються підприємствами і організаціями для здійснення заходів щодо поліпшення умов праці, а також для визначення права на пільги і компенсації, передбачені законодавством.

Відповідно листа Мінсоцполітики України від 29.01.2015 № 30/13/116-15 дата і термін проведення чергової атестації визначається з урахуванням того, що вона має бути завершена до закінчення терміну дії попередньої атестації.

Невчасне та неякісне проведення такої атестації несе негативні наслідки як для працівника, так і для роботодавця, а саме:

для працівника - веде до порушення його прав, адже виконуючи шкідливі або важкі роботи, наймана особа не одержить передбачених законодавством компенсацій і соціальних гарантій. Відповідно до статті 221 Кодексу законів про працю України для відновлення своїх прав працівники можуть звернутися до комісії по трудових спорах підприємства або до суду;

для роботодавця - веде до відповідальності у вигляді сплати штрафів. Так, згідно статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладається штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, статті 265 Кодексу законів про працю України - штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Чинним законодавством не передбачено продовження термінів дії атестації робочих місць.

Тому відмова роботодавців проводити чергову атестацію робочих місць у зв’язку із скрутним фінансово-економічним становищем підприємства не є правомірною та не звільняє їх від відповідальності за несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Начальник відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Полтавській області Вікторія Полєнова
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua