АрхівДрук

Чи належать роботи з прибирання туалетів до шкідливих та якої тривалості мають надавати щорічну відпустку при виконанні таких робіт

Працю прибиральника службових приміщень, зайнятого прибиранням загальних убиралень та санвузлів, віднесено до категорії робіт з особливим характером.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається їм згідно із Законом України «Про відпустки» (ст.8) за Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. №1290 (додаток 2) (із змінами).

Відповідно до позиції 60 підрозділу «Інші види виробництв» розділу XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» (додаток 2) цього Списку тривалість додаткової відпустки становить до чотирьох календарних днів.

Конкретна тривалість такої відпустки встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах праці.

Додаткова відпустка надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Додаткова відпустка за особливий характер праці надається понад щорічну основну відпустку, тривалість якої визначено ст.6 Закону України «Про відпустки».

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Отже, максимальна загальна тривалість щорічної відпустки прибиральника службових приміщень, зайнятого прибиранням загальних убиралень та санвузлів складається із щорічної основної відпустки - 24 календарних дні та щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці – 4 календарних дні і становить 28 календарних днів.

Головний державний інспектор Управління
Держпраці у Полтавській області Гаркава Н.В.
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua