АрхівДрук

Про впорядкування надання молока

На робочому місці у 2014році проведена атестація за умовами праці, згідно результатів якої працівнику видавали молоко по 0.5 л за зміну, інші пільги на робочому місці законодавством не передбачено. На час проведення атестації працівник використовував хімічну речовину, включену до Переліку хімічних речовин, при роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується споживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, затвердженого Міністерством охорони здоров'я СРСР 04.11.87 N 4430-87.

На даний момент змінилася технологія виробництва і використання хімічної речовини припинилося, використовуються інші речовини, які не включені до вказаного Переліку. Яким чином припинити надання молока? Чи необхідно проводити позачергову атестацію робочого місця?

Відповідь на питання надає старший інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Тетяна Островська.

Молоко або інші рівноцінні харчові продукти у порядку, визначеному законодавством, видаються безоплатно за встановленими нормами працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, як це й передбачено постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.87 № 731/П-13 «Про порядок безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам і службовцям, зайнятим на роботах з шкідливими умовами праці» на основі Переліку хімічних речовин, при роботі з якими у профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів (затверджений МОЗ СРСР 04.11.87 за № 4430 – 87).

Згідно п.3 зазначеної Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС у разі забезпечення нормальних умов праці, адміністрація та профспілковий комітет за погодженням з радою трудового колективу підприємства (об’єднання) приймають рішення щодо припинення видачі молока. Оскільки атестація робочого місця була проведена лише для підтвердження права працівника на безплатне забезпечення молоком за роботу із шкідливою речовиною, передбаченою Переліком хімічних речовин, тому у разі застосування іншої хімічної речовини, яка цим Переліком не передбачена, припинити безплатну видачу молока можливо на підставі наказу керівника підприємства. з додержанням інших вимог та умов, установлених вищезазначеною постановою Держкомпраці СРСР і Президії.

Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua