Отже, коефіцієнт, на який потрібно прокоригувати виплати, які враховуються для обчислення середньої заробітної плати, розраховується діленням окладу (тарифної ставки), установленого після підвищення, на оклад (тарифну ставку) до підвищення.
У разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) окремим працівникам у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведення на іншу вище оплачувану роботу (посаду) тощо коригування середньої заробітної плати не проводиться.
Отже, коригування заробітної плати проводиться, якщо останнє підвищення посадового окладу працівника відбулося в розрахунковому періоді.
На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їхніх фінансових можливостей. Порядком передбачено можливість зменшення коефіцієнта коригування. Наказ про зменшення коефіцієнта коригування для всіх працівників підприємства погоджується з профспілковим комітетом або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.
Непроведення коригування середньої заробітної плати є порушенням законодавства про працю з огляду на таке.
Згідно зі ст..3 КЗпП законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Законодавство про працю складається з КЗпП та інших актів законодавства України, ухвалених відповідно до нього.
Розрахунок середньої заробітної плати для оплати часу відпустки відповідно до ст..21 Закону України «Про відпустки» визначається з урахуванням положень Порядку.
Начальник - Щербак Сергій Леонідович
м. Полтава вул. Пушкіна, 119
e-mail: slnaglad@ukrpost.ua
Тел. (05322) 7-51-66
Сайт: http://dpu.gov.ua