АрхівДрук

Чи мають право на пільгову пенсію робітники за професією муляр

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими та із шкідливими і важкими умовами праці за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

Тобто підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є не тільки наявність професії (посади )та виробництва в конкретному Списку, а й підтвердження відповідних умов праці працівника за результатами атестації робочих місць за умовами праці впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80%), установленого для такого виробництва, робіт, професій та посад. Відсутність хоча б однією з цих умов не дає права працівникові на таку пенсію.

Згідно з розділом XXVII «Будівництво» Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. №461, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають муляри, зайняті в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад.

Отже, право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно з цією позицією мають муляри, якщо вони повний робочий день зайняті в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад та в разі підтвердження відповідного права за результатами атестації цього робочого місця.

Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, у трудовій книжці робиться відповідний запис (пункт 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників) та додається витяг з наказу про результати атестації (пункт 9 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці).

Головний державний інспектор Управління
Держпраці у Полтавській області Гаркава Н.В.
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua