АрхівДрук

Правові підстави проведення атестації робочого місця

Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування здійснює перевірку технічного стану та регулювання обладнання газорегулювальних пунктів (ГРП), ревізію, пуск та зупинку обладнання, перевірку щільності газопроводів. Бере участь у роботі з демонтажу, монтажу і ремонту обладнання газорегулювальних пунктів (ГРП)та компресорних установок. Чи обов’язково проводити на робочому місці атестацію за умовами праці?

Правовою підставою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є нормативно-правові акти, згідно з якими визначають право працівників на пільги та компенсації за роботу із шкідливими і важкими умовами праці: пенсію за віком на пільгових умовах, щорічну додаткову оплачувану відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, скорочену тривалість робочого тижня, доплати за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, безоплатне отримання молока або лікувально-профілактичного харчування.

Отже, атестація робочих місць за умовами праці в обов’язковому порядку має бути проведена на тих робочих місцях, де зайняті працівники, які мають право хоч би на одну з пільг і компенсацій за роботу із шкідливими і важкими умовами.

У розділі 5 Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників у яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290, слюсарям з експлуатації та ремонту газового устаткування передбачено право на додаткову відпустку за умови їх зайнятості або на роботах з обслуговування, ремонту та регулювання устаткування газгольдерної та газорегуляторної станцій; або ремонтом газового устаткування будинків, газової апаратури; або на роботах з обслуговування, експлуатації та ремонту установок та місткостей зрідженого газу; або виконанням робіт з урізання та вирізання діючих газопроводів; або ремонтом балонів та устаткування газороздавальної та газонаповнювальної станцій; або установленням балонів; або контролем та прийманням газової апаратури та устаткуванням газових мереж.

Тобто, якщо слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування виконує перелічені вище роботи, то робоче місце, на якому він працює, підлягає атестації в обов’язковому порядку.

Cтарший інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Островська Тетяна
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua