Нині вібраційна патологія займає одне з провідних місць в структурі професійних захворювань, найчастіше вона розвивається внаслідок дії вібрації ручних машин та інструментів.
Режим праці для працівників, які в процесі виконання своєї роботи використовують віброінструменти, є одним із основних профілактичних заходів, що спрямований на обмеження сумарного часу впливу вібрації на робітника в тих випадках, коли ним застосовується віброобладнання, котре генерує вібрацію, що перевищує граничнодопустимі рівні. Здійснення такого принципу «захисту часом» працюючих у контакті з вібрацією полягає у обмеженні тривалості її дії на робітника, якщо граничнодопустимий рівень вібрації перевищує від 1 до 12 дБ (децибелів). Зверніть увагу, що робота з інструментом , вібрація якого перевищує граничнодопустимий рівень більш як на 12 дБ, заборонена.
Раціональна організація роботи з віброінструментом передбачає сумарний час дії вібрації за зміну не більше 384 хв, введення двох регламентованих перерв – перша тривалістю 20 хв (через 1-2 години після початку робочої зміни і друга тривалістю 30 хв (через 2 години після обідньої перерви) – для проведення виробничої гімнастики та фізіопроцедур (масаж рук у струмені теплого повітря або сухий обігрів та мікромасаж на спеціальному обладнанні). Обідня перерва повинна тривати не менше 40 хв. Крім цього необхідно враховувати і щогодинну перерву тривалістю 5 хв на відпочинок та особисті потреби. Тривалість одноразової безперервної дії вібрації не повинна перевищувати 10-15 хв, після чого необхідно робити мікропаузи тривалістю до 30 секунд. Правильна розробка режиму праці з віброінструментами і обладнанням та обов’язкове його дотримання є запорукою збереження здоров”я працівників.
Начальник - Щербак Сергій Леонідович
м. Полтава вул. Пушкіна, 119
e-mail: slnaglad@ukrpost.ua
Тел. (05322) 7-51-66
Сайт: http://dpu.gov.ua