АрхівДрук

Необхідність складання фотографії робочого дня під час проведення атестації робочих місць за умовами праці

Як зазначено п.3.6 «Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці», затверджених Постановою Міністерства праці України від 01.09.1992р. №41 та Головним державним санітарним лікарем України від 01.09.1992р., при вивченні факторів виробничого середовища і трудового процесу: «визначається тривалість (процент від тривалості зміни) дії виробничого фактору на кожному робочому місці».

Проводяться хронометражні спостереження, складаються фотографії робочого часу на кожному робочому місці, що атестується.

Атестаційна комісія, яка створюється на підприємстві для проведення атестації робочих місць за умовами праці - відповідно до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці затвердженого Постановою КМУ від 01.08.1992р. №442, організовує проведення фотографії робочого дня.

За допомогою фотографії робочого дня визначається час виконання кожної операції і встановлюються фактори, що впливають на працівника при виконанні ним тієї чи іншої операції.

Під час атестації, комплексній оцінці підлягають усі шкідливі і небезпечні фактори виробничого середовища, присутні на конкретному робочому місці.

Оцінка шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища при проведенні атестації робочих місць за умовами праці провадиться з урахуванням тривалості дії цих факторів упродовж робочого дня (зміни).

Результати проведених хронометражних спостережень, інших облікових документів, щодо тривалості дії фактора, заносяться до графи 9 Карти умов праці (Інструкція з заповнення карти умов праці при проведенні атестації робочих місць (із змінами ).

На підставі комплексної оцінки умов праці в Карті умов праці зазначаються пропозиції щодо встановлення пільг і компенсацій за роботу в шкідливих і небезпечних умовах.

Головний державний інспектор Управління Держпраці
у Полтавській області Гаркава Н.В.
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua