АрхівДрук

Скорочена тривалість робочого часу для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці

Відповідно до статті 51 КЗпП України , для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці встановлюється скорочена тривалість робочого часу – не більш як 36 годин на тиждень.

Постановою КМУ від 21.02.2001 р. №163 «Про затвердження переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня», затверджений Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

Розроблено Порядок застосування вказаного Переліку, який затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 23.03.2001 р. №122 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.04.2001 р. за N 304/5495.

Пунктом 9 Порядку зазначається, що скорочена тривалість робочого тижня встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 N 442

Підтвердження цього права працівникові можливе тільки при віднесенні його робочого місця до категорії із шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

При вирішенні питання про встановлення скороченого робочого часу не має значення відомча підпорядкованість, форма власності і галузева належність підприємства відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності.

Скорочений робочий час встановлюється працівникові лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий у шкідливих умовах не менше половини робочого часу, встановленого для відповідного виробництва, цеху, професії, посади із шкідливими умовами праці.

Скорочена тривалість робочого тижня з урахуванням результатів атестації встановлюється колективним договором.

Головний державний інспектор Управління Держпраці
у Полтавській області Гаркава Н.В.
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua