АрхівДрук

Надання щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці - кухарю

Питання надання щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та її тривалість регулюється ст. 7 Закону України «Про відпустки».

Списки виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджено постановою КМУ від 17.11.97 р. № 1290 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2003 р. № 679).

Розділом XXІX Додатку 1 Списку № 1290, передбачено, кухарю, який працює біля плити, надання щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 4 календарних днів. Кухар має право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 4 календарних днів, залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці.

Атестація проводиться згідно Порядку, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 01.08.1992 року №442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених Міністерством праці України (Постанова №41 від 01.09.1992р.) і Міністерством охорони здоров’я України - 01.09.1992року.

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться в строки , передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років (пункт 4 Порядку).

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці встановлюється колективним чи трудовим договором за результатами атестації ( частина 2 статті 7 Закону України «Про відпустки»).

Головний державний інспектор Управління Держпраці
у Полтавській області Гаркава Н.В.
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua