АрхівТДІзПП в Полтавській обл.

14 лют 2017, 12:50

Роз’яснення про мінімальну заробітну плату з 01 січня 2017

Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), статті 3 Закону України «Про оплату праці» мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

 
 
02 лют 2017, 12:50

Роз’яснення по питанню трудових прав для учасників АТО

Пільги для учасників бойових дій визначені законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», іншими нормативними актами.

 
 
01 лют 2017, 12:50

Роз’яснення по питанню припинення трудових відносин за угодою сторін

Пунктом 1 статті 36 КЗпП України передбачено підставу припинення трудового договору за угодою сторін. Припинення трудових відносин за цією підставою можливе тільки за наявності згоди як працівника, так і роботодавця.

 
 
27 січ 2017, 12:50

Роз’яснення з питання надання додаткової відпустки, працівникам, які працюють водіями автотранспортних засобів вантажних автомобілів

Згідно п. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України.

 
 
26 січ 2017, 12:50

Управління Держпраці у Полтавській області інформує роботодавців та найманих працівників

На запит Управлінні Держпраці у Полтавській області щодо правомірності застосування позиції «молодші спеціалісти з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів)» Списку № 1 розділу ХІХ «Охорона здоров'я» на робочих місцях рентгенолаборантів, зайнятих в рентгенівських відділеннях (кабінетах) Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики листом від 18.01.2017 р. № 111/0/101-17/283 надав відповідь наступного характеру:

 
 
30 груд 2016, 12:50

Особливості роботи за сумісництвом

Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. (ст.2 КЗпП України).

 
 
23 груд 2016, 12:50

Доплата до посадового окладу працівникам клініко-діагностичної лабораторії

На робочих місцях працівників клініко-діагностичної лабораторії міської лікарні проведена атестація за умовами праці.

 
 
21 груд 2016, 12:50

Підвищена оплата праці на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці

Статтею 100 КЗпП України установлено, що на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними, географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я встановлюється підвищена оплата праці. Перелік цих робіт визначається Кабінетом Міністрів України.

 
 
13 груд 2016, 12:50

Підтвердження пільгової пенсії

На підприємстві частково припинено роботу у зв’язку з зменшенням обсягів виробництва. Одночасно закінчується термін атестації робочих місць. Чи необхідно проводити атестацію на робочих місцях, де виробнича діяльність не здійснюється, і як у такому випадку підтвердити право працівників на пільгову пенсію?

 
 
05 груд 2016, 12:50

Чи мають право на пільгову пенсію робітники за професією муляр

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими та із шкідливими і важкими умовами праці за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

 
 

Офіційний блог

Управління Держпраці у Полтавській області

 

Начальник - Щербак Сергій Леонідович

 

м. Полтава вул. Пушкіна, 119

e-mail: slnaglad@ukrpost.ua

Тел. (05322) 7-51-66

 

Сайт: http://dpu.gov.ua