АрхівДрук

Ліс любить чистоту

Ліс завжди був невід’ємною частиною Новосанжарського краю. Крім неоціненної екологічної ролі, як джерела поповнення кисню на планеті, ліс має велике економічне, рекреаційне та естетичне значення.

Ми на стільки звикли до його присутності в нашій повсякденності, що й в думках не можемо припустити можливість втратити це природне благо. Змалку знаємо, що в ліс можна прийти будь – коли, чи то за грибами – ягодами, чи просто відпочити. Ця сумнівна вседозволеність, на жаль, і створює ряд проблем, розвиток яких, через недбалість і черствість кожного з нас, може призвести до невиправних наслідків, котрі ставлять під сумнів саме існування лісу. Як правило, в боротьбі з цими проблемами працівники лісу чомусь залишаються на одинці.

Одна з таких проблем – забруднення лісу сміттям та побутовими відходами. Уявімо ситуацію: весела компанія йде до лісу на відпочинок, вибирає для цього гарне місце, добре проводить час, а повертаючись до дому залишає після себе розкидані пляшки і поліетилен, пошматований папір і консервні бляшанки, прийшовши наступного разу, цей же гурт, вибирає нове місце. Знайома ситуація, чи не так? А як часто, гуляючи лісовими стежками, ви зустрічаєте цілі гори сміття, котре «дбайливі» господарі вивезли прибравши своє господарство, зупинивши таких порушників, лісова охорона лісництва часто з’ясовує, що до сільського звалища було їхати набагато ближче, але ми вперто продовжуємо засмічувати ліс. Вкотре, через певний проміжок часу самі йдемо по гриби чи ягоди, оминаючи свої ж смітники і праведно гніваємося: «Засмітили ліс, скоро ступити ніде буде, куди тільки дивляться ці лісівники?». Повірте, працівники лісу не сидять склавши руки: виявляють і штрафують порушників, борються зі стихійними смітниками в лісі, збирають і вивозять цілі підводи дрібного сміття. Та його не стає менше, якщо раніше в рік  було достатньо одного прибирання лісу від сміття, то зараз хоч щомісяця виконуй цю роботу. Але ж лісівники не прибиральники і не двірники витрачаючи час на боротьбу зі сміттям, ми мусимо менше приділяти уваги своїм обов’язкам по охороні та догляду за лісом.

Без розуміння і підтримки кожної людини цю проблему ніяк не подолати. Поки кожен з нас не буде дотримуватись елементарної культури поведінки в лісі сам, не стане виховувати її в своїх дітях, доти наші ліси не позбудуться хвороби порожньої поліетиленової пляшки, не загояться їх рани зі смітників. Почавши з себе, кожен може внести маленьку посильну крихту допомоги у цю спільну справу людства – покращення екологічного стану лісів.

Олександр Кулик, інженер лісового господарства
ДП «Новосанжерський лісгосп»
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог