АрхівДрук

Про підсумки діяльності Товариства лісівників Полтавщини

Днями відбулася IV звітно-виборна конференція Полтавської обласної організації Товариства лісівників України.

За участі заступника голови Полтавської обласної адміністрації Володимира Замикули, начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Юрія Тараненка, начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Ігоря Піддубного, лісівників області.

Про виконану роботу звітував голова обласної організації Товариства лісівників Анатолій Даниленко. Він доповів, що завдання, які ставились перед організацією, практично всі виконанні. Перш за все, це спільна праця лісівників області по мобілізації сил громадськості на захист лісу як найважливішого компоненту біосфери від пожеж, збереженню біорізноманіття в лісах, сприяння переведенню лісового господарства на засади сталого розвитку та ефективного управління.

Спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства проведена значна робота спрямована на вирішення актуальних проблем з підвищення продуктивності лісогосподарського виробництва та збільшення лісистості області. Лісівники Полтавщини займають лідерські позиції по садінню лісу. Вагомі успіхи на ниві захисного лісорозведення – насамперед результат тісної співпраці органів виконавчої влади, обласної державної адміністрації та Державного агентства лісових ресурсів України, що забезпечила ефективний механізм спільного фінансування цих робіт та отримання земельних ділянок під заліснення. Область одна з перших у державі забезпечила залучення коштів, що надходять до місцевих бюджетів у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва та коштів екологічного фонду на цілі лісорозведення.

Навесні поточного року обсяги відтворення лісу на Полтавщині складуть 1980 гектарів, із них нових захисних насаджень на площі 1110 га ( 56% від загального обсягу садіння лісу).

Щорічно лісівниками проводиться значна робота у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Залучення до справи висадки дерев широких кіл громадськості сприяє вихованню у населення бережливого ставлення до лісових багатств, а разом з тим і возвеличує працю лісівників. У 2011 році було випущено спеціальні ручки, значки, накидки з емблемами Міжнародного року лісу та акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».Завдяки проведенню щорічних конкурсів на кращий малюнок і твір на тему «Людина і ліс», юних природолюбів в області з кожним роком стає все більше і більше. Переможці конкурсу завжди отримують цінні подарунки.

Важливим напрямом роботи лісівників є охорона лісу від пожеж та шкідників. Так, у кількість лісових пожеж у 2011 році – 29, що 3 рази менше порівняно з 2010 роком.

Щорічно обласне Товариство лісівників спільно з облуправлінням проводять змагання вальників лісу. Члени обласного Товариства активні учасники Всеукраїнських та обласних заходів з питань проблем і перспектив розвитку лісової галузі. Також приділяють значну увагу еколого-просвітницькій та рекреаційній діяльності.

Лісівники Полтавщини беруть участь як у Всеукраїнських, так і в обласних галузевих конкурсах. Членами Товариства та обласного управління проводилась значна організаційна та просвітницька робота. Виготовлено стенди з фотознімками та довідковою інформацією про досягнення лісової галузі, що неодноразово виставлялися на різноманітних виставках регіонального та Всеукраїнського рівнів, поновлено буклети лісогосподарських підприємств, випущені кольорові протипожежні агітаційні листівки та тематичні вітальні листівки.

Крім того, на засіданні обласного Товариства лісівників було обрано новий керівний склад: Головою Товариства – Олексія Тенянка, першого заступника начальника управління лісового та мисливського господарства, заступником – Андрія Степанюка, головного спеціаліста сектору лісового господарства, секретарем – Валентину Бондаренко, головного спеціаліста відділу економіки, фінансів, обліку та звітності.

Прес-служба
Полтавського обласного управління
лісового та мисливського господарства
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог