АрхівДрук

З думкою про майбутні ліси Лубенщини!

З приходом весни у лісівників розпочинається «гаряча пора» - садіння лісу.

 

Для його створення потрібно мати якісні саджанці. З метою забезпечення посадковим матеріалом у ДП «Лубенський лісгосп» на базі Приміського лісництва було збудовано дві теплиці. Одна з яких використовується для вирощування листяних порід (берези повислої та вільхи чорної), друга для вирощування хвойних порід, зокрема сосни звичайної.

Вирощування рослин у теплицях займає багато сил та часу. У першу чергу зупинимось на агротехніці вирощування берези повислої та вільхи чорної. Загальна площа теплиці становить 265м2, корисна площа – 214м2, площа посіву берези повислої становить 169м2, а вільхи чорної – 45м2.

У минулому році вкривання теплиці поліетиленовою плівкою було проведено у першій половині березня, після чого лісівники приступили до підготовки ґрунту для посіву. Для цього використали заздалегідь приготовану суміш: 3 частини легкого родючого ґрунту, 2 частини торфу та 1 частину піску. Субстрат був просіяний через грохот для отримання однорідної маси. Потім його занесли в короба і вирівняли для попередження утворення калюж і збігу води.

У першій декаді квітня провели посів берези та вільхи з послідуючим присипанням насіння тонким шаром торфу через сито. Посів берези проводився в суцільну, а частина вільхи (5м2), в якості експерименту, була посіяна в приготовані маркером канавки. Заготівля насіння вільхи проводилась під час рубок із звалених дерев. Зібрані шишечки розстелялись на папері і просушувались у теплому приміщенні. Згодом шишечки розкривались і насіння висипалось на простелений папір. Насіння після збору розстелялось на папері шаром 2-3см і перемішувалось. Потім його збирали у полотняні мішки і зберігали у сухому приміщенні до висіву.

Полив проводився за допомогою форсунок, що були розставлені таким чином, щоб струмені води перекривали один одного.

Стосовно догляду за сіянцями, то він проводився в ручну по мірі росту бур’янів (14 доглядів за вегетаційний період). Що стосується хімічного догляду за сіянцями, то перший обробіток (у середині квітня) був проведений слабким розчином марганцевокислого калію. В липні і серпні було проведено одноразове обприскування сіянців розчином фундазолу у розрахунку 20г на 8л води. У вересні і жовтні для боротьби з іржею було проведено обприскування розчином мідного купоросу та препаратом ХОМ, з інтервалом 10-15 днів. Роботи проводилися в ручну за допомогою ранцевого обприскувача.

Перше підживлення сіянців було проведено в кінці червня нітроамофосом та карбамідом на початку жовтня, шляхом розсипання добрива в ручну (40г на м2).

Провівши усі необхідні роботи у теплицях у минулому році, нині лісники Лубенщини мають якісний посадковий матеріал.

Юрій Крекотень,
помічник лісничого  Приміського лісництва
ДП «Лубенський лісгосп»

Поділіться з друзями:   

Офіційний блог