АрхівДрук

Якісне насіння – від якісного обробітку

Усе велике починається з малого. Так само велетенський полтавський ліс – з насіння. А розпочинається він у маленькій шишкосушарці Рублівського лісництва ДП «Полтавський лісгосп».

Тут працює єдина на підприємство та Полтавську область шишкосушарка за принципом Каппера – Гоголіцина. В ній працює 11 барабанів для переробки шишок. Так один барабан забезпечує переробку за одне завантаження близько 90 кг шишок. Загальна завантаженість шишкосушарки складає близько 1000 кг.

У лісництві розповідають, що заготівля насіння розпочинається із збору шишок. Для цього створена спеціальна елітна плантація, там збирається поліпшене насіння. Шишки завозяться в лісництво, загружаються на горище, де йде їх підсушування, згодом – в барабани. За 3-4 дні останні розкриваються і з них випадає насіння. Підсушування шишок для отримання насіння здійснюється за допомогою дров’яного опалення. Після висипання насіння потрапляє на решета, де ручним способом відокремлюється від крилаток. Уже очищене, яке отримало позитивний результат після проведення лабораторного аналізу в лісонасіннєвій інспекції, потрапляє на висів у розсадники та теплиці. А за рік сіянці вже зеленіють на плантаціях. До благородної справи озеленення до лісівників тоді приєднуються майже всі – від школярів до посадовців.

Крім того, у шишкосушарці – безвідходне виробництво. Шишки без насіння не викидають, а використовують для опалення котла, що підсушує у спеціальних барабанах сирі шишки.

Підприємство щорічно надає послуги по переробці насіння іншим лісогосподарським підприємствам області. Не став виключенням і 2012 рік, так для ДП «Гадяцький лісгосп» перероблено 13,0 т, ДП «Миргородський лісгосп» - 4,0 т шишки сосни звичайної. За період з грудня по березень лісництво переробило близько 30,0 т шишок хвойних порід.

ДП «Полтавський лісгосп»,

Прес-служба Полтавського ОУЛМГ

Поділіться з друзями:   

Офіційний блог