АрхівДрук

Зимовий період – час визначення пріоритетів

Тому вже зараз у ДП «Полтавський лісгосп» готуються до нового весняно-літнього періоду: підготовка до лісокультурної компанії та пожежонебезпечного періоду.

Головним пріоритетом для лісівників нині є планування лісокультурної кампанії. У поточному році у лісгоспі буде створено лісових культур в обсязі 344 га , в тому числі          200 га – нових лісів. Посадковий матеріал, що буде використовуватися при садінні, вирощено в лісорозсадниках Борівського, Іскрівського, Котелевського, Розсошенського, Чалівського лісництв. Основними породами будуть сосна звичайна та дуб звичайний з домішками берези, акації, липи, клена та інших порід. Для збільшення продуктивності праці заплановано провести 74% посадки механізовано,  в тому числі при лісорозведенні 93%.

Про те, посадкою все не закінчується, тому для забезпечення вирощування високопродуктивних насаджень заплановано провести догляди за лісовими культурами на площі 2270 га, в тому числі механізовано – 1670 га .

Також навесні поряд з посадкою лісу, посівом у лісорозсадниках, буде проведено озеленення садиб лісництв, садіння з школярами саджанців біля шкіл, дитячих садків тощо.

Не менш важливим напрямом роботи є охорона лісу від пожеж. Тому вже зараз полтавські лісівники готуються до пожежонебезпечного періоду. Адже працівники лісової охорони лісгоспу завжди відповідально ставляться до покладених на них обов’язків і належним чином охороняють довірені їм лісові масиви. Для недопущення виникнення пожеж у лісових масивах у 2012 році буде проведена профілактична робота серед населення, розповсюджено листівки, розміщені агітації в лісі на аншлагах та на біг-бордах, прокладатимуться та поновлюватимуться мінералізовані смуги. Крім того, важливим методом попередження є створення спеціально обладнаних лісових зон відпочинку. Так, у 2011 році було створено чудові місця відпочинку у Борівському та Котелевському лісництвах, що дозволяє більше контролювати відпочинок людей в лісах, та зменшує можливість виникнення лісових пожеж. Ця практика планується проводитися й надалі.

Олександр Глушко,

головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»

Поділіться з друзями:   

Офіційний блог