АрхівДрук

Майстер фото та лісу

Не дарма говорять: «Серед лісівників «випадкових» людей не буває». Цей вислів надзвичайно влучно підходе для людини, яка в прямому сенсі цього слова закохана у ліс.

Мова піде про майстра лісу Борівського лісництва ДП «Полтавський лісгосп» Олександра Тесленка.

Майбутній лісівник народився у селі Милорадово Котелевського району. Після школи здобув освіту військового інженера. Проте з часом військову частину скоротили, тому змушений був повернутися до рідного села. Саме тоді й потрапив до лісової галузі.

– Лісником я став майже випадково, – розповідає Олександр Іванович. – Я потрапив до дружнього колективу Борівського лісництва і поступово почав набиратися досвіду роботи в лісі.

З теплотою в серці згадує Олександр Тесленко своїх перших наставників, які навчали його професії лісника, особливо Раїсу Гапченко:

– Вона навчила мене усім тонкощам виробництва, познайомила з культурами, лісовим розсадником. Завжди чуйна й добра, все підкаже й допоможе.

Для удосконалення своїх знань та умінь з лісівництва, Олександр Іванович закінчив Лубенський лісотехнічний коледж. Навчатися дуже подобалося, бо це цікаві предмети та нові знайомства. Та не менш цікавою стала безпосередня праця в лісі. Адже кожен  період року має свою особливість: навесні – саджати ліс, влітку – на розсаднику зранку до вечора, а ще й до лісової пожежі потрібно бути готовим у будь-який момент, восени – збирати насіння, взимку – радувати населення хвойними красунями. Робота в лісі – насичена та безгранна, завжди є чим зайнятися.

– Що там не говори, а робота в лісі – це завжди на природі. Хоча інколи допікає негода, але потрібно бачити, відчувати всю красу лісу, – говорить майстер лісу. – Тому працюю в лісовому господарстві вже 15 років. Це зовсім мало, бо щоб виростити ліс потрібен цілий вік. Ось тут і закладається щоденна праця багатьох людей, які причетні до виробництва лісопродукції.

А ще Олександру Івановичу дуже подобається майструвати з дерева. Коли в лісництві необхідно щось виготовити, залюбки береться до справи. Також полюбляє поратись біля бджіл. Особливо, весною, коли у дубовому лісі чутно гул у пролісках, а навкруги синіє все навколо.

Саме ця закоханість у природу, ліс відобразилася в іншому захоплені лісівника – фотографії. Маючи хоч одну вільну хвилину, він завжди щось фотографує, бо в усьому оточуючому бачить лише прекрасне. Для цього улюблена фотокамера завжди поряд. Майстрові вдалося зробити унікальні кадри про диких тварин, пори року, лісову красу і навіть дрібних комашок. Тому його реалістичні роботи користуються великим захопленням та популярністю у близьких та колег, прикрашають листівки, контору лісгоспу та актовий зал управління.

Лілія Гнатенко, прес-служба Полтавського ОУЛМГ

Поділіться з друзями:   

Офіційний блог