АрхівДрук

Підгодівля тварин у зимку – обов’язок лісників

Зима – сувора пора року для диких тварин. Багато джерел їжі вже вичерпалися або були засипані снігом.

 

На щастя, ми можемо їм допомогти.   Тварини проводять зиму по-різному. Багатьом із них доводиться переживати численні незручності. Життя тварин стане легшим, якщо люди допоможуть їм. Іноді людина може навіть врятувати їм життя.

З настанням суворої зими стало нелегко не тільки людям, а й диким тваринам, що мешкають на Лубенщині. Але відповідні єгерські служби не стоять осторонь, а всіляко підтримують фауну в цих непростих погодних умовах.

Підгодівля диких тварин сіном – традиційний біотехнічний захід. Крім природних кормів для підгодівлі тварин вирощують різні однорічні та багаторічні кормові культури: жито і пшеницю, горох, топінамбур, кукурудзу тощо. Перспективним є вирощування на невжитках багаторічних кормових культур, які відзначаються високою врожайністю зеленої маси та малою нормою висіву.

Підгодівля тварин гілковими кормами у вигляді віників, є одним з найбільш масових біотехнічних заходів. Заготовляють віники із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід, які найбільше поїдаються ратичними та зайцеподібними, а саме: ясеня, верби, осики, горобини, яблуні, груші лісової, крушини та ін. Їх слід заготовляти на ранніх стадіях розвитку рослин, в основному з 15 червня до 15 липня, а інколи і раніше, залежно від погодних умов.

Зимова підгодівля мисливських тварин повинна бути спрямована на заготівлю певного запасу кормів з метою не годування тварин, а використання його у екстремальних умовах для рятування їх від голоду (глибокий сніговий покрив, різка зміна температур, ожеледиця тощо). Для розрахунку кількості кормів, які необхідні в зимовий період, приймається (в середньому) сезон підгодівлі строком на 100 діб (з 1 листопада по 15 лютого). Тривалість сезону підгодівлі, а також початок і закінчення його, визначається користувачем мисливських угідь в залежності від конкретних кліматичних умов.

Працівниками єгерської служби ДП «Лубенський лісгосп» у січні було викладено звірам – 8 тонн кукурудзи в качанах, 2 тонни сіна, 800 гілячкових віників та 50 солонці.

Сьогодні й у наступні дні проводиться охорона мисливських угідь та ведеться підгодівля диких тварин і птахів.

Ігор Кублінський,
інженер ОЗЛ ДП «Лубенський лісгосп»

 

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Офіційний блог