АрхівДрук

Волонтери – добровільні помічники податківців

16 лютого 2012 року в ДПІ у м. Полтаві відбулася урочиста посвята у волонтери державної податкової служби студентів ПУЕТ і та кооперативного технікуму з врученням посвідчення волонтера.

Із вступним словом до аудиторії звернувся заступник голови Комісії з проведення реорганізації ДПІ у м.Полтаві, заступник начальника ДПІ у м. Полтаві Василь Васильович Храмов і зазначив: термін волонтер в перекладі з англійської мови означає “доброволець”. Волонтер - це людина, яка добровільно, не переслідуючи корисливих цілей, займається діяльністю по наданню допомоги  тим, хто  цього потребує, а відповідно і частину свого вільного (особистого) часу, сил, енергії, знань, досвіду, без примусу чи вказівок “згори”, витрачає на виконання діяльності, яка приносить  користь іншим людям чи суспільству в цілому.

Волонтерство – це  форма залучення підростаючого покоління до традиційних духовних та національно – етичних цінностей українського народу, це внесок, який можуть зробити  громадяни  (і в першу  чергу  молодь)  для добробуту суспільства. Безкоштовна допомога суспільству, людям – це гуманізація молоді, залучення її до вищих  моральних цінностей. Молодості притаманно активно шукати сенс життя. І волонтерство – це чудова нагода відчути себе потрібним людям, направити свої зусилля на живу, динамічну справу.  Це дасть змогу  вибудувати систему духовних цінностей у нашої молоді та морально її загартує. А, за великим рахунком, - працюватиме на майбутнє держави.

Державна податкова інспекція у м. Полтаві співпрацює  з  учбовими закладами м Полтави  з метою  впровадження кращого міжнародного  та вітчизняного досвіду  з питань  розвитку волонтерського руху у податковій сфері.

Вже більше 11 років одним із напрямком  роботи податкової служби України є розвиток волонтерського руху, залучення громадських консультантів податкової служби – до проведення заходів щодо налагодження партнерських відносин між податковою службою і платниками податків, формування об’єктивного погляду на необхідність добровільної сплати податків та роль податкової служби у виконанні податкових зобов’язань. За цей час до лав волонтерів ДПІ у м. Полтаві вступило понад 350 студентів.

Особливо відчутна роль волонтерів у організації щорічної кампанії декларування доходів громадян.  Однією із форм цієї роботи є  волонтерський консультаційний  пункт  по прийому декларацій. Крім того, полтавські волонтери  приймають активну участь в інформуванні населення про роботу органів державної податкової служби та про порядок особистого прийому громадян її посадовими особами, проводять опитування громадян щодо діяльності податкової служби, надають допомогу у підготовці конкурсу дитячої творчості “Податки очима дітей”, приймають участь у проведенні інтелектуальних тематичних ігор серед учнівської молоді.

За активну участь в роботі ДПІ у м. Полтаві, спрямованої на підвищення податкової культури платників податків та за виявлену громадську свідомість і високу податкову культуру найактивнішим волонтерам 2011 року податківці оголосили подяку та вручили пам’ятні подарунки.

Дивлячись на цих цілеспрямованих молодих людей відчуваєш щиру радість, бо їхня грамотність, активна громадянська позиція та наполегливість є значимими внеском у розвиток молодої української держави. Ми щиро вдячні нашим юним помічникам за проявлену зацікавленість у волонтерській діяльності податкової служби міста. Крім того я впевнений, що така робота і для вас самих стане гарною практикою та дасть незамінний досвід для майбутнього бухгалтера чи економіста.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян ДПІ у м. Полтаві

Теги:
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Державна податкова інспекція
у місті Полтава

 

Начальник - Лизун Богдан Павлович

 

36008, м. Полтава, вул. Фрунзе, 155

Тел/факс (0532) 63-59-70, 63-59-80

 

Сайт:   http://poltava.minrd.gov.ua/