АрхівДрук

Чи мають право на додаткову відпустку за особливий характер праці інструктори з трудової терапії

Порядок застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 30.01.98 № 16 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 30.01.98 № 57/2497 (далі-Список), визначає, що щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається працівникам тих виробництв, робіт, професій і посад, які передбачені відповідними розділами Списку.

Так, розділом XVII «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці молодшим спеціалістам з медичною освітою.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.11.2007 р. № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» посаду інструктора з трудової терапії віднесено до посад молодших спеціалістів з медичною освітою.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно до фактично відпрацьованого часу. У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах, зазначених у Списку, не менше як половину тривалості робочого дня, встановленого для такої категорії працівників.

Відповідно статті 8 Закону України «Про відпустки» конкретна тривалість таких відпусток установлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Начальник відділу з питань експертизи умов праці
Управління Держпраці у Полтавській області Вікторія Полєнова
Поділіться з друзями:   

Офіційний блог

Державна податкова інспекція
у місті Полтава

 

Начальник - Лизун Богдан Павлович

 

36008, м. Полтава, вул. Фрунзе, 155

Тел/факс (0532) 63-59-70, 63-59-80

 

Сайт:   http://poltava.minrd.gov.ua/